رفع فیلترِجماران وبهارنیوز /بهارنیوزازتوقیف درسالگردش میگوید..

گروه سیاسی چیچست نیوز بنقل ازبهارنیوز : گزارشی به کاربران بهارنیوز در آغاز ۴سالگی
توقیف در سالگرد!و وقفه ۴۸ ساعته 

گروه سیاسی: امروز ۱۰ اسفند چهارمین سال آغاز به کار پایگاه خبری- تحلیلی بهارنیوز است. دوست نداشتیم همزمان با سالگرد آغاز به کار «بهارنیوز» اتفاقات روزهای اخیر که منجر به قطع ارتباط ما با شما را فراهم آورد رخ دهد؛ گرچه در طول ۳ سالی که از عمر این رسانه مستقل خبری، می‌گذرد همواره سعی نموده‌ایم در چارچوب قوانین داخلی کشور فعالیت نماییم، اما طبیعی است کار پراسترس، لحظه‌ای و پرشتاب «رسانه» همواره توام با اشتباه و ضعف همراه بوده و ما نیز از این قاعده کلی مستثنی نیستم.

ساعت ۱۲شب پنجشنبه (بامداد جمعه) منع دسترسی به سایت بهارنیوز (توقیف) با نظر مقام قضایی صادر شد. در اولین روزی کاری پس از تعطیلی جمعه، قبل از ظهر دیروز مدیرمسئول سایت با مراجعه به دادستانی و دادسرای فرهنگ و رسانه پیگیر این موضوع شد که مشخص گردید، نشر تصاویر و برخی مطالب درباره رئیس‌جمهور دوره اصلاحات (آقای خاتمی) عامل این توقیف بوده و نهاد قضایی این امر را تخلف از مصوبات قانونی کشور اعلام نمود.

مدیر سایت درباره انتشار این تصاویر و مطالب توضیح داد که ارزیابی ما در سایت از عدم انتشار اخبار و تصاویر رئیس دولت اصلاحات، عدم انتشار اعلام و انتشار «مواضع» و «سخنرانی»‌های ایشان بوده اما تصاویر و مطالب منتشر شده در مورد مراسم تشییع و ترحیم مرحوم سیدصادق طباطبایی و همچنین مرحومه سیده‌فاطمه خاتمی (فرزند ارشد مرحوم آیت‌الله خاتمی) بوده است.

در عین حال دیروز با اعلام اینکه انتشار تصاویر و مطالب ایشان تخلف از مصوبه شورای ملی امنیت کشور می‌باشد با مساعدت و نظر مثبت آقایان جعفر دولت‌آبادی (دادستان محترم تهران)، قطبی (سرپرست محترم دادسرای فرهنگ و رسانه) و سعادت‌مهر (بازپرس محترم شعبه ۴ دادسرا) و در پی تاکید مدیر سایت بر تعهد رعایت قوانین و مصوبات کشور، خوشبختانه حکم رفع توقیف از سایت صادر و به کمیته تعیین مصادیق مجرمانه ارسال گردید.

با توجه به همه پیش گفته‌ها، خوشحالیم که پس از وقفه‌ای ۴۸ ساعته، مجددا و در سالگرد شروع به کار بهارنیوز خطاب به شما کاربران محترم بگوییم خوشوقتیم «دوباره» آمدیم تا همچنان در خدمت به نظام اطلاع‌رسانی کشورمان باشیم. ۴سال پیش با اولین سرمقاله سایت با عنوان «برای چه آمده‌ایم؟» به میان شما آمدیم و اکنون مفتخریم که پس از رفع مشکل ایجاد شده اخیر، دوباره در خدمت شما خواهیم بود. می‌توانید برای آشنایی با مواضع مدیریت سایت، همان سرمقاله اولیه و در واقع اولین مطلب قرار گرفته روی سایت با عنوان «برای چه آمده‌ایم؟» در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۰ را (اینجا) مطالعه نمایید.

البته بر این باوریم که مدارا با رسانه و اهل رسانه همواره می‌تواند به سود کشور و نظام و جامعه باشد. رسانه‌های فضای مجازی با انواع ریسک‌ها، ضعف‌ها،کمبودها و… مواجه‌اند اما نیمه پرلیوان که همانا نقش تاثیرگذار نظارتی آنها را باید اصل گرفت و حتی‌الامکان با خطاها و ضعف‌های محتمل آنها با سعه‌صدر برخورد کرد.

تشکربهارنیوز ازحسن توجه دادستان 

نحوه مواجهه دادستان محترم تهران و همکاران ایشان در دادسرای فرهنگ و رسانه در قبال مشکل ایجاد شده برای ۲ سایت طی روزهای اخیر این نوید را به اهالی رسانه می‌دهد که ایشان با نگاهی تعاملی و سعه‌صدر به اهالی رسانه نظر می‌کنند. لذا بابت این حسن‌ظن و رفع مشکل ایجاد شده از مسوولان محترم ذیربط در نهاد قضایی پیشاپیش کمال تشکر و قدردانی را دارم.

ضمن اینکه ما نیز همواره آرزومندیم در عرصه فعالیت خود در تعامل سازنده با قوای ۳گانه کشور بوده و حتی با نقد و انتقادهای خود نیز ثابت کنیم که رویکردمان نه تنها در جهت تخریب بلکه عمدتا با نگاه و کمک به بهبود امور جامعه و مدیریت‌های جامعه است البته با لحاظ نمودن همان درصد امکان و احتمال بروز خطا، ضعف‌هایی که در هر حوزه‌ای امکان وقوع‌شان وجود دارد.

در خاتمه جا دارد از همکاری همه عزیزانی که در طول ۳ سال گذشته با ما همکاری نمودند و حتی آنانی که نامهربانی کردند، تشکر کنیم. معمولا کار رسانه به حرکت در میدان مین تشبیه می‌شود. بسیار اوقات کمترین خطا و لغزشی، می‌تواند اثرات سنگین در پی داشته باشد. از خداوند می‌خواهیم در این میدان پرخطر، ضمن اینکه همواره در خدمت کشور، مردم، جامعه و مسوولانی که نیت کمک و اصلاح و بهبود امور کشور عزیزمان را دارند باشیم؛ از ترکش‌های پرمخاطره این حرفه مصونمان بدارد! باقی بقای شما.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :