قنبرپور: وحشت تجار ازدستگاه های اجرای وسیاستهای غلط واردات بی رویه کالا

فاطمه قنبر پور دبیر بنیاد امید وبنیاد باران با حضور در نمایشگاه مطبوعات وبازدید از غرفه چیچست نیوز  درگفتگو ی کوتاهی با چیچست نیوز گفت: مطبوعات بواقع رکن چهارم دمکراسی هستندوی درپاسخ به این سئوال که باتوجه به  وضعیت عصفبار فعلی اتاق بازرگانی آینده را چگونه می بینید گفت: متاسفانه تفکر سنتی در  اتاق بازرگانی ارومیه حاکم است که عده ای اهداف شخصی خود را دنبال می کنند
«فاطمه قنبرپور» با اشاره به  کارنامه غیرقابل قبول اتاق بازرگانی افزود: وضعیت اقتصادی  حاکم دراتاق های بازرگانی  کشور به خصوص استان نامناسب است

۲۰۱۵۰۲۱۵_۱۷۰۷۱۷

قنبرپوردرادامه افزود: سیاست های اقتصادی غیرکارشناسانه دوره گذشته، تحریم ها، کاهش ارزش پول ملی و بروکراسی اداری را می توان از علل اصلی کاهش انگیزه تولیدکنندگان در کشور دانست.
وی با بیان اینکه متاسفانه تولیدکنندگان امروزی کشور به دلالی روی آوردند، اظهار کرد: باید به واسطه گری و دلالی در سیستم تولیدی کشور پایان داد؛ اجرای سیاست های غلط اقتصادی باعث شد تا برخی از صنایع ایران همانند سرامیک و لاستیک سازی خودرو توان رقابت با محصولات چینی را نداشته و متضرر شوند.
این کارشناس خبره اقتصادی تصریح کرد: آموزشی برای رقابت سالم بین واحد های صنعتی کشور به عمل نیامده است؛ نمی شود دروازه های کشور را بست و با هر قیمت دلخواه محصولات تولیدی را به خرد ملت داد.
قنبرپور با انتقاد از سیاست های غلط واردات، اذعان کرد: عمده واردات کشور را لوازم آرایشی، لوکس و کالاهای مصرفی شامل میشود؛ این امر در حالی است که در شرایط کنونی باید بر واردات مواد اولیه واحد های تولیدی تمرکز کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به ارتباط ضعیف صنعت و دانشگاه، اظهار کرد: پیوندی بین دانشگاه و صنعت در آذربایجان غربی نمی بینم؛ مدیران شرکت های تولیدی نیز اعتقاد شایسته ای به ارتباط صنعت و علم ندارند که جای بسی تامل دارد. متاسفانه تفکر سنتی در واحد های تولیدی و حتی اتاق بازرگانی ارومیه حاکم است که عده ای اهداف شخصی خود را دنبال می کنند.
این فعال اقتصادی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه، سوءاستفاده در اتاق های بازرگانی چگونه صورت می گیرد؟، گفت: افراد فرصت طلب در اتاق های بازرگانی راحت تر می توانند به بخشنامه های اقتصادی و مقررات گمرکی دسترسی داشته باشند.
گفتنی است بنا به شنیده ها از منابع موثق فاطمه قنبرپور به احتمال قوی از گروهی بنام پیشگامان تحول کاندیدای اتاق بازرگانی خواهدشد.

فاطمه قنبرپور از اولین موسسین شرکت حمل ونقل بین المللی استان آذربایجان غربی و با تجربه ترین شرکت صادراتی استان را تاسیس ومدیریت میکند.

فاطمه قنبرپور درکارنامه خود کارآفرین نمونه سال ۸۴ -عضویت درکانون بانوان بازرگان -عضو رسمی اتاق بازرگانی ترکیه-موسس شرکت آلیای درترکیه-تجربه در ایجاد نمایشگاه های بین المللی ودبیراجرایی بنیادباران ودبیرستاد بنیاد امید استان آذربایجان غربی را دارد.

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :