لوزان سوئیس گام آخرتوافق وتنظیم پیش نویس …

گروه سیاسی چیچست نیوز: نتایج سومین روز مذاکرات ایران و آمریکا چه شد/ایران و ۵+۱ به توافق نزدیک شدند/ پیش نویس ۲ تا ۳ صفحه ای تنظیم شد./امروزشنبه…

 

 

 

وزیران خارجه ایران و آمریکا جمعه شب برای پنجمین بار طی دو روز گذشته با یکدیگر دیدار کردند

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعزامی به لوزان سوییس،‌ دومین روز مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا در حالی به پایان رسید که قرار است از روز شنبه وزیران خارجه کشورهای عضو گروه ۱+۵ به مذاکرات ملحق شوند.

امروزشنبه رویترز به نقل از مسئولان مذاکرات:

خبرگزاری رویترز در خبری به نقل از مسئولان مذاکره کننده در لوزان سوییس اعلام کرد که ایران و گروه ۵+۱ یک گام دیگر با تنظیم پیش نویس دو سه صفحه ای توافق هسته ای به حل مساله نزدیک شدند.

به گزارش چیچست نیوز: به گفته مسئولانی در تیم های مذاکره کننده، این توافق شامل اعداد و ارقامی است که اساس توافق طولانی مدت را تشکیل می دهد.

بنا بر گزارش رویترز، دیپلمات های آگاه از روند مذاکرات همچنین افزوده اند که هنوز به یک چارچوب تفاهم کامل نرسیده اند و جزئیات تعیین کننده همچنان محل «بحث های داغ» است اما به توافق نزدیکتر شده اند.

رویترز مدعی شد که یک مسئول ایرانی آگاه نیز که خواست نامش فاش نشود به این خبرگزاری گفته است«دو طرف جدا به گام آخر نزدیک شده اند و توافق امضا و شفاها نیز اعلام خواهد شد.

برخی مسئولان دیگر نیز همین سخنان را تکرار کرده اند.
به گفته سید عباس عراقچی،‌ احتمالا روز یکشنبه نشستی با حضور وزیران خارجه ایران و ۱+۵ برگزار می‌شود و در صورت رسیدن دو طرف به جمع‌بندی‌، وزیران به ژنو رفته و در مقر سازمان ملل آخرین نتایج به دست آمده در مذاکرات را به طور رسمی اعلام می‌کنند.

گفتنی است:مذاکرات روز جمعه با دو دور مذاکرات وزیران خارجه در دو نوبت صبح و عصر و نیز مذاکرات جداگانه معاونان و مقامات فنی هسته‌ای دو طرف برگزار شد.

 

به گفته مقامات ایرانی دو موضوع راستی‌آزمایی فعالیت‌های هسته‌ای ایران و رفع کامل تحریم‌ها موضوعاتی هستند که هم‌چنان اختلاف ‌نظرها درباره آنها حل نشده است.

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :