نامۀ سرگشادۀ اعتراض به وزیرعلوم ومسئولین برگزاری کنکورکارشناسی ارشد

نصیر بشیری از کارشناسان فعال درعرصه هنروگرافیک تهران بزرگ  طی نامۀ سرگشادۀ ارسالی وتماس با چیچست نیوز مراتب اعتراض شرکت کنندگان درآزمون کارشناسی ناپیوسته را خطاب به مسئولین اعلام داشت.

 

 

 

 

 

گروه جامعه چیچست نیوز:بعدازنزدیک یک دهه از افشای فروش سئوالات کنکور توسط  «شهریار مشیری» عضو کمیسیون آموزش مجلس که با افشای عنوان مافیای فروش سوالات کنکور به شدت مورد حمله مسئولین وزارت علوم و سازمان سنجش قرار گرفته بود  [ اینجا ]  هنوز سازمان سنجش نتوانسته روند برگزاری آزمونها را بلا اشکال وبدون اشتباهات برگزار کند.

 

سازمان سنجش1394

متن نامۀ اعتراضی بشرح زیر است: 

 

 

 

بنام خداوند جان وخرد

موضوع : کنکور عملی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۴

وزیر محترم علوم، اعضای محترم کمیسیون‌های اصل نود و آموزش و دیگر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

 

چنانچه مستحضر هستید هرساله کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته برگزار می گردد و در شاخه هنر برخی از رشته ها امتحان عملی نیز در مرحله دوم برگزار می گردد.

امتحان های عملی برگزار شده از سوی سازمان سنجش بدون اطلاعات کافی از روند این امتحانات صورت می گیرد. برای نمونه با جستجوی اندکی متوجه می شویم که نحوه ارزیابی و سولات دوره های قبل در هیچ جا و حتی در سایت سازمان سنجش موجود نمی باشد، داورها و ارزیاب ها به هیچ عنوان مشخص نیستند و ریاست سازمان سنجش در مورد اشتباهات انسانی(که در همه ی امور بشر اتفاق می افتد) تمامی این اشتباهات را رد می نماید و در چهار دهه برگزاری آزمون در کشور ادعای این مطلب را دارند که حق هیچ شرکت کننده های ضایع نگردیده است.

وزیر محترم علوم و نمایندگان عزیز مردم در مجلس شورای اسلامی

قشر زحمت کش و پرتلاش کارمند و کارگر چگونه باید رقابتی برابر با گروهی از جامعه که در رفاه هستند داشته باشد؟ گروهی که به کلاس های خاص برای امتحانات عملی کنکور ارشد ناپیوسته می روند و پول های زیادی را هزینه می نمایند تا زیر نظر افرادی که ملاک سازمان سنجش را می دانند کار کنند و صندلی های دانشگاه را پر کنند؟؟؟؟ این اطلاعات چگونه به دست این آموزش دهندگان  رسیده و می رسد؟؟؟ اطلاعاتی که در دسترس افراد عادی و حتی شرکت کنندگان هرساله آزمون نیز قرار نمی گیرد؛ بعد از گذشت ۴ دهه از آموزش عالی در ارزش یابی هایی که تنها ظاهرشان کمی تغییر کرده اما باطن آنها هنوز در زمان قبل از انقلاب اسلامی است؛ چگونه می توان به نگاه دانشگاه بعنوان انسان پروری و به رشته هنر بعنوان هدایت گر  تگیه کرد؟

در آزمون امسال همزمان با ارائه کارت شرکت در مرحله دوم آزمون، اطلاعاتی درباره برخی از ابزار ممنوع در آزمون ارائه شد اما جالب توجه است که حتی این اطلاعات به صورت ۱۰۰% یکسان نبود به طور مثال در برگه ی ارائه شده در سرجلسه استفاده از کاغذ پوستی ممنوع اعلام گردیده بود ولی در اطلاعیه سازمان سنجش همزمان با ارائه کارت آزمون به هیچ عنوان این مورد ذکر نشده بود!

 

موضوع ارائه ی کار عملی در سال ۱۳۹۴، “کمپین حمایت از سالمندان”  برای شهرداری تهران بود و در دو بخش طراحی نشانه و پوستر  باید ارائه می گردید.

بارم نمرات داخل  برگه سوال به شرح زیر درج شده بود :

 

  • نکات مورد ارزیابی در لوگو یا لوگوتایپ

بیان محتوا، نوآوری و خلاقیت(۲۰نمره)

ارائه و اجرای مناسب(۱۰نمره)

  • نکات مورد ارزیابی در پوستر

بیان محتوا، نوآوری و خلاقیت(۲۰نمره)

طراحی،ترکیب بندی و لی اوت(۳۵ نمره)

ارائه و اجرای مناسب(۱۰نمره)

ترکیب بندی، بکارگیری عناصر اطلاع رسانلوگو یا لوگو تایپ کمپین، شعار پوستر مرتبط با کمپین (۵نمره)

  • زمان ارائه کار عملی ۲۴۰ دقیقه

 

پس از ارائه اثر اجازه هیچگونه عکاسی و داشتن سندی از کار در محل آزمون امکان پذیر نبود و این امر ایجاد شُبه می کند که چگونه است که سازمان سنجش کشور از این مورد جلوگیری می نماید !!!!

در تاریخ ۱۲ /۶/۱۳۹۴ کارنامه آزمون عملی به همراه نمرات بخش اول آزمون بر روی سایت سنجش بارگزاری شد و اینجانب(نصیر بشیری)  با توجه به اثری که ارائه داده بودم که در صورت صلاح دید ارگان ها و نهاد های مربوطه قابل ارائه مجدد نیز می باشد، نمره ۸ از ۱۰۰ نمره را کسب نموده ام؛ نمره ای که حتی با نوشتن اسم در بالای برگه نیز قابل کسب کردن بوده و هست.

سازمان سنجش کشور نیز برای رفاه حال ما شرکت کنندگان اجازه ی شکایت بر روی سایت را داده است اما چه شکایتی؟ شکایتی که نتیجه ی بررسی آزمون را ۱۰۰% درست می داند  و فقط در بخش بررسی کد رشته محل های انتخابی قابل اعتراض است. این نحوه ی ارائه خدمات بیشتر  کاری از روی بی تفاوتی و بی اهمیت شمردن نظرات شرکت کنندگان است و تنها عوام فریبی است.

هرساله جوان های ایرانی برای تحصیل به خارج از کشور و حتی کشورهای آسیای شرقی و ترکیه و دبی  و کشورهای اروپایی و امریکا مراجعه می کنند تابحال از خوئ سوال کرده اید که دلیل این مهاجرت های تحصیلی چیست؟

با نبود عدالت اجتماعی در برگزاری و بررسی آزمون هایی از این دست که نحوه برگزاری امتحان و نحوه ارزیابی آن مشخص نیست چگونه می توان به تحصیل در این کشور دلخوش بود؟؟؟ هر شرکت کننده حداقل بین ۱ تا ۲ سال از عمر خود را صرف تلاش برای تحصیل در مقاطع بالاتر می نماید تا بتواند برای مملکت خود مسمر ثمر باشد و در نهایت با اینگونه برخوردهایی در بررسی آزمون مواجه می شود و دست آخر صدایش به هیچ کجا نمی رسد؟

چگونه است هرساله از سازمان سنجش آموزش کشور شکایت های متعددی در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد، دکتری و آزمون های استخدامی صورت می گیرد اما هیچ یک به نتیجه نمی رسند!!

 

در آخر کلام را با سخنی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به پایان می رسانم که فرمودند :

هر که داد ستمدیده را از ظالم بگیرد در بهشت با من همنشین خواهد بود.

 

نصیر بشیری ۱۳/۶/۱۳۹۴ – کارشناس طراحی گرافیک و چاپ

 

رزومه :

مدیر هنری چند نشریه / سابقه تدریس ۲ سال / برگزیده و کسب مقام های متعدددر بخش پوستر داخلی و بین المللی از سال ۱۳۸۷ تا به امروز(۱۳۹۴)

روابط عمومی چیچست نیوز: درصورت تمایل پاسخ مسئولین وارسال جوابیه تحریریه طبق قانون مطبوعات آماده انتشار میباشد. شماره تماس با نویسنده  نامه سرگشاده نزد چیچست نیوز محفوظ است.

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :