سامانه ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵

سرویس جامعه صبح چیچست: اطلاعیه مهم مرکز آمار ایران؛ معرفی سامانه ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ /تاریخ آغاز ثبت نام اینترنتی وحضوری،توضیحات لازم: 

 

 

 

 

 

ثبت نام اینترنتی  ازتاریخ از ۳ تا ۲۴ مهر ماه خواهد بود.

مرکز آمار ایران  با صدور اطلاعیه ای، ضمن معرفی سامانه ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، ثبت نام کنندگان را به دقت در استفاده از آدرس اینترنتی این سامانه دعوت کرد.

 

به گزارش صبح چیچست ، بدینوسیله به استحضار می رساند سامانه ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ که از مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۰۳ در دسترس عموم مردم بزرگوار استان خواهد بود، هم اکنون به نشانی https://www.sarshomari95.ir قابل مشاهده می باشد.

 

شایان ذکر است دسترسی به سامانه مذکور صرفاً از طریق پروتکل https در بستر امن و معتبر فراهم شده و هرگونه نشانه اینترنتی دیگر  به مرکز آمار ایران و سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ تعلق نداشته و فاقد اعتبار است.

 

 

برنامه زمانبندی ونحوه  سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن؟

معاون مرکز آمار ایران از شروع سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن در کشور از سوم تا بیست و چهارم مهرماه امسال خبر داد.

معاون مرکز آمار ایران گفت: خانوارهایی که از طریق اینترنت در سرشماری سال ۹۵ شرکت کنند دیگر نیازی به پرکردن پرسشنامه سرشماری به شکل حضوری از طریق پرسشگر مرکز آمار ایران ندارند.

 

به گزارش صبح چیچست به نقل از ایرنا، علیرضا زاهدیان افزود: شرکت در سرشماری اینترنتی آسان است و تکمیل فرم پرسشنامه وقت زیادی از خانوارها نمی گیرد.

ساعت کار روزانه مأمورین سرشماری، از ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر به صورت تمام وقت می باشد (حتی در ایام تعطیل و جمعه ها)

وی یادآور شد: از آنجایی که سرشماری عمومی نفوس و مسکن به شیوه حضوری پیچیده و پرهزینه است، بنابراین مشارکت پاسخگویان در سرشماری اینترنتی کمک ارزشمندی در جهت کاهش هزینه این طرح ملی و تسریع در اجرای بهینه آن خواهد کرد.

 

مدارک مورد نیاز برای پاسخگویان را به هنگام تکمیل فرم سرشماری اینترنتی :

کارت ملی  یا قبض تلفن ثابت یا تلفن همراه که کد پستی صحیح منزل مسکونی خانوار روی آن درج شده باشد، یا مدارکی که نام و نام خانوادگی، شماره ملی و تاریخ تولد تمامی اعضای خانوار در آن ثبت شده باشد، عنوان کرد.

 

خانوارهایی که از طریق اینترنت در سرشماری سال ۹۵ شرکت کنند دیگر نیازی به پرکردن پرسشنامه سرشماری به شکل حضوری از طریق پرسشگر مرکز آمار ایران ندارند.ثبت نام اینترنتی  ازتاریخ از ۳ تا ۲۴ مهر ماه خواهد بود.

برای مشاهده سامانه ویا ثبت نام روی تصویرکلیک کنید

برای مشاهده سامانه ویا ثبت نام روی تصویرکلیک کنید

 

 

معاون مرکزآمار ایران درباره نحوه پرکردن اطلاعات سرشماری از طریق اینترنت گفت: در این روش مطلع ترین فرد خانوار می تواند با مراجعه به سامانه https://www.sarshomari95.ir و یا وارد کردن شماره ملی سرپرست خانوار به عنوان رمز ورود به پرسشنامه سرشماری دسترسی یافته و اطلاعات خانوار خود را در آن وارد کند.

 

زاهدیان افزود: پس از تکمیل پرسشنامه و تایید نهایی عددی تحت عنوان ‘کدآماری’ از طریق کامپیوتر شخصی و یا پیامک در اختیار پاسخگو قرار می گیرد.

 

وی تاکید کرد: حفظ و نگهداری ‘کد آماری’ بسیار مهم است زیرا اطلاعات پاسخگویان در اینترنت بر اساس ‘کد آماری’ بازشناسی خواهد شد.

 

زاهدیان می گوید، همچنین خانوارها برای ویرایش اطلاعات خود می توانند از ۲۲ تا ۲۴مهرماه به سامانه سرشماری اینترنتی مراجعه و اطلاعات خود را ویرایش کنند.

 

وی مهمترین ویژگی دیگر سرشماری سال ۹۵ را به غیر از سرشماری اینترنتی، جمع آوری اطلاعات سرشماری از طریق تبلت عنوان کرد.

 

سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری از ۲۵مهر تا ۲۵آبانماه در سراسر کشور برگزار می شود.

 

نخستین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۳۵ انجام شد.از سال ۱۳۳۵تا ۱۳۸۵ سرشماری عمومی نفوس و مسکن در ایران به موجب قانون هر ده سال یک بار اجرا می شد. در سال ۱۳۸۶براساس مصوبه ی هیات وزیران فاصله زمانی اجرای سرشماری های عمومی نفوس و مسکن از ۱۰ سال به پنج سال کاهش یافت.

 

هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در روزهای دوم تا بیست و دوم آبان ماه سال ۱۳۹۰ با بسیج حدود ۱۱۴ هزار نفر مامور آمارگیر و نیروهای ستادی و پشتیبانی آموزش دیده در ۳۱ استان، یک هزار و ۱۳۹ شهر و ۹۶ هزار و ۵۴۹ آبادی کشور انجام شد.

 

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :