یاشار سلطانی قربانی بازی سیاسی اصلاح‌طلبان شد؟!

سرویس سیاسی ؛ پس از آنکه دادستان تهران اعلام کرد یاشار سلطانی، نامه سازمان بازرسی را از احمد حکیمی‌پور، عضو اصلاح‌طلب شورا گرفته است، موج انتقاد به سمت وی سرازیر شد.

 

 

 

 

یکی از کانال‌های اصلاح‌طلب چند سئوال از حکیمی‌پور طرح کرد:

«۱⃣ اقای حکیمی‌پور ایا در زمانی که یاشار سلطانی در بازداشت به سر می‌برد به خانواده‌اش سر زده‌اید و احوالی پرسیده اید؟

۲⃣ ایا کاری برای آزاد سازی یاشار سلطانی انجام داده‌اید؟

۳⃣ آیا یاشار سلطانی قرار است مانند صدها خبرنگار مطلوم دیگر قربانی شود؟

۴⃣ اگر کاری انجام داده‌اید سکوت پیشه نکنید و شجاعانه اطلاع‌رسانی کنید»

اسناد را به عنوان «امانت» به یاشار سلطانی داده بودم

در پی این انتقادات حکیمی‌پور مجبور شد توضیح دهد که خودش هم به دادسرا احضار شده است: «از من خواسته شد که به عنوان مطلع در این پرونده به دادسرای فرهنگ و رسانه مراجعه کنم که امروز در این دادسرا حاضر شدم و تحقیقات لازم صورت گرفت و در خصوص هر موضوعی که در جریان بودم توضیح دادم.»

حکیمی‌پور به خبرنگار ایلنا گفته است که به جز او، برخی دیگر از اعضای شورای شهر هم در این پرونده احضار شده‌اند و توضیحاتی از آنها اخذ شده است.

او گفت: بنده وقتی چنین اخبار و مطالبی به دستم رسید به عنوان وظیفه ذاتی و قانونی خودم در پی تحقیق و بررسی و کشف حقیقت بودم که در این رابطه بار‌ها با رئیس شورای شهر تهران مکاتبه داشتم تا جلسه‌ای برای این موضوع با حضور شهردار تهران ترتیب دهند که متاسفانه تاکنون هم این اقدام صورت نگرفته است. علاوه بر بنده دیگر اعضای شورای شهر هم به صورت تذکر کتبی و شفاهی چنین درخواستی را از هیات رئیسه و رئیس شورای شهر تهران داشتند.

حکیمی‌پور ادامه داد: بنابراین اینجانب مطالبی را که بدستم رسیده بود از طریق مبادی زیربط پیگیری کردم و یک نسخه هم در اختیار آقای یاشار سلطانی قرار دادم. من آقای سلطانی را به عنوان فردی متخصص در حوزه مسائل شهری و شهرداری و نیز انسانی امین و بی‌غرض و با حسن نیت می‌شناختم برای همین این مدارک را به صورت امانت در اختیار ایشان قرار دادم تا صرفا صحت و سقم آن را بررسی کند و این مطالب را عینا امروز هم در دادسرای فرهنگ و رسانه به شعبه مربوطه پرونده توضیح دادم.

اینکه چرا عضور شورای شهر، نامه‌های محرمانه سازمان بازرسی را به یک خبرنگار رسانده، خودش به اندازه کافی عجیب است، اما این سئوال که چرا برای بررسی صحت مفاد آن سند از یک خبرنگار که وظیفه‌ی اصلی‌اش انتشار است، بهره گرفته است، تردیدها را بیشتر می‌کند که این آغاز یک بازی سیاسی برای ماه‌های پایانی این دوره شورای شهر است.

عقب‌نشینی این عضو شورای شهر زمانی مطرح شد که دادستان اعلام کرد سوء نیت مدیرمسئول سایت معماری‌نیوز احراز شده است. با این وجود، همه اعضای شورای شهر تهران به جز آقای حکیمی‌پور و انصاری، درخواست شکایت از یاشار سلطانی را امضا کرده‌اند.

 

حکیمی پور گفته است: افکار عمومی در حال حاضر پیش از هر چیز منتظر است که واگذاری‌های املاک شهرداری تهران به لحاظ قانونی تعیین تکلیف شود و شفاف‌سازی در افکار عمومی صورت گیرد.

 

این چهره سیاسی میگوید: آقای سلطانی همواره عنوان کرده که قصد اصلاح امور را داشته و سوءنیتی در این خصوص در کار نبوده است برای همین هم امیدوارم توضیحات من به کشف حقیقت در این پرونده کمک کند و وی بتواند به زودی نزد خانواده‌اش بازگردد.

 

 

ازسوئی منابع موثق حاکی از احضار حکیمی پوربه دادگاه بعداز اظهار سلطانی مبنی بر دریافت اطلاعات از حکیمی پور است. باید منتظربودودید اصلاح طلبان دراین وضعیت چه واکنشی از خودنشان خواهنددادواینکه آیا اصحاب رسانه درچنین موقعیتی بیانیه یا واکنشی ازخوددردفاع از حقوق یاشارسلطانی  روزنامه نگارنشان خواهنددادوآیا حوزه مسئول رسانهای  دولت یازدهم به افکارعمومی چه پاسخی خواهدداد!؟

 

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :