انتقاد امام جمعه اورمیه از نمایندگان اورمیه

سرویس سیاسی و اجتماعی:  امام جمعه اورمیه گفت:بین منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی در شهر اورمیه باید وحدت وجود داشته باشد و تمام تلاش خود را به‌کارگیرند تا دست‌به‌دست یکدیگر مشکلات مردم و اجتماع را برطرف کنند و در غیر این صورت نمی‌توان به نتیجه خوبی دست‌یافت.

 

 

 

 

گزیده ای از خطبه سیاسی امام جمعه اورمیه امروز ۷آبان  

 

به گزارش چیچست نیوز :  حجت الاسلام  سید مهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه اورمیه اظهار کرد: نمایندگان باید مشکلات کلی استان را جویا شوند و به دفعات بسیاری از نمایندگان منتخب شهر اورمیه دعوت به عمل آمده است تا جلساتی تشکیل و با مسئولین در تعامل باشند ولی تاکنون هیچ‌گونه تمایلی از آنان مشاهده نشده است و باید به‌تمامی وظایف خود عمل کنند و به وعده‌های خود عمل کنند.

 

 

قریشی  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن روز  ۱۳ آبان خاطرنشان کرد: ۱۳ آبان ماه با روز بسیج دانش‌آموزی و روز استکبارستیزی مصادف شده است که در سال ۵۸ دانشجویان پیرو خط امام خمینی (ره) توانستند لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کنند و از این واقعه بزرگ به‌عنوان انقلاب دوم جمهوری اسلامی ایران یاد می‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی همچنین با اشاره به ایام اربعین حسینی اظهار کرد: ایام منسوب به سیدالشهدا (ع) است و در اربعین حسینی اجتماع بزرگ و میلیونی در کربلا صورت می‌گیرد که نشان از قدرت شیعیان است و چنین اجتماع بزرگی در هیچ نقطه‌ای از جهان نمی‌توان یافت.

 

 

وی افزود: اگر کسی به زیارت امام حسین (ع) مشرف شود و برحق بودن ایشان را بپذیرد پروردگار بهشت را ارزانی وی می‌کند، روزی‌اش زیاد می‌شود، مشکلاتش برطرف می‌شود، هزار فرشته الهی وی را تا رسیدن به خانه وی یاری می‌کنند و در زمان مرگ این فرشتگان بر جنازه وی حاضر می‌شوند و از خداوند برای وی درخواست بخشش می‌کنند.

 

 

قریشی بیان کرد: در هر زمان و مکانی برای هر شخص و بسته به امکانات فرد وظیفه‌ی انسانی در قبال حفظ دین خود فرق می‌کند و هم‌اکنون بر ما وظیفه است در راه حفظ دین نهایت تلاش خود را به کار گیریم تا دوست داران اهل‌بیت (ع) بیش از پیش افزایش یابد.

 

 

حجت الاسلام قریشی  تصریح کرد: هم‌اکنون تکثیر نسل مسلمانان یکی از وظایفی است که بر عهده تک‌تک ما گذاشته‌شده است که یک مسئله مهم ازنظر مقام معظم رهبری است که باید بیش از پیش مردم به آن توجه کنند و با فراهم آوردن شرایط و امکانات باید زمینه ازدواج جوانان را فراهم کرد و در پی آن شاهد افزایش نسل خواهیم بود.

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :