همایش کوروش و سنجش ارزش

فقط یک کار کوچک مانده است و آن تفسیر دوباره ذوالقرنین است تا بدانیم آیا کوروش جزو پیامبران اولولعظم بوده است یا نه تا بحث بر سر امامت ایشان را شروع کنیم تا برسیم به واژه امت کوروشی!!!؟

 

سرویس فرهنگ چیچست نیوز، یادداشتی از بهنام کیانى: همایش کوروش و سنجش ارزش»

 

 

همایش کوروش و سنجش ارزش

 

 مرکز دایره المعارف اسلامی در دیماه همایش کوروش بزرگ را در تالار امیرالمومنین  برگزار خواهد کرد .بله اشتباه نشنیده اید اما شاید حیرت و تعجب کنید .این عمل دایره المعارف اسلامی در تالار علی(ع) شبیه به این است که در مرکز اسلامی همایشی برای سامری شناسی بگذاری و از اعجاز گوساله او تجلیل کنی .برخی از اورگان های مذهبی کم کم دارند بساط سکولاریزم را پهن می کنند و به التقاط روی می آوردند.  فقط  مانده است پای خوانندگان لس آنجلسی را هم به این مجالس بکشانند تا بتوانند بین امام علی(ع) و دنیا طلبان آشتی برقرار کنند .

به راستی این مذهب به کجا می رود؟ .امروز تاریخ تبدیل به بتی شده است که می خواهد همه ارزش ها در خود تبدیل به تندیسی کند تا در موزه های ذهن بایگانی شود. و با  پیش کشیدن قوانین جبری خود پایان مذهب را به نام خود کند اما از آنجا که به فرموده قرآن کریم خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر اینکه ان قوم خود تغییر دهند لذا ما نیز به تبعیت از بت تاریخ در حال تطور سرنوشتی هستیم که بر آن اراده داریم.و این اراده معطوف به قدرتی است که اساسا نه از خداوند بلکه از بت مردوک به دست آمده است و هکذا  غفلتی  است که  که فکر کرده ایم ایران را ارزش ها حفظ کرده است بلکه قدرت ابدی ان از یک تاریخ ازلی که با کوروش گره  خورده است آغاز می شود .بیهوده نیست که هنرمندانی که تا دیروز با پز مذهبی از بازی در فلان فیلم و شخصیت مذهبی برای خود بیا کیائی داشتند اکنون به فرزندی کوروش افتخار می کنند.و برای تابلوی کلمات قصار ایشان کلی پول خرج می کنند تا خود را آراسته به صفات اهورایی او کنند .و از محفل انس یاد و خاطره این قطب عالم قدرت و شهوت دور نشوند که غفلت از آن جز خسره الدنیا و الآخره عاقبت دیگری ندارد.

اکنون تصور کنید همایش را و شخصیت های صاحب دل ان را تا بدانید در ام القرای اسلامی چگونه می توان غبار زمان را معجزه آسا کنار زد واز  سجایا  حضرت کوروش سخن گفت.فقط یک کار کوچک مانده است و آن تفسیر دوباره ذوالقرنین است تا بدانیم آیا کوروش جزو پیامبران اولولعظم بوده است یا نه تا بحث بر سر امامت ایشان را شروع کنیم تا برسیم به واژه امت کوروشی.

می‌بینید که کشور اسلامی در تغییر ارزش ها هیچ عقب ماندگی از  جامعه غربی ندارد و حاضر است در تبیین نحوه تغییر ارزشها متد خود را به جوامع علمی ارائه کند .آنچه را که در بالا گفتم حمل بر تمسخر نیست این ان چیزی است که در حال وقوع است. و اکنون در آغاز قرن بیست و یکم ایران آریایی آماده می شود ایرانیت و اسلامیت خود را به بهترین وجه ممکن به جهان ارائه کند و در زیر بیرق شیر و خورشید و با دست های غیبی کوروش بزرگ شاه شاهان اسلام را به دورترین نقاط دنیا بسط دهد .

اما عاشقان علی(ع )چه کنند و چه بیندیشند. هیچ چیزی برای اندیشیدن وجود ندارد فقط کمک به مردمی است که بت های شکسته داخل کعبه را مرمت و  بازسازی  کنند تا دوباره در جایشان قرار دهند ، یا اینکه خود را از این سرنوشت بیرون بکشند و همدم چاه تنهایی علی و خود شوند .تاریخ ، بعثت پیامبری را در خانه خدا به حراج گذاشته است تا تبدیل به برده ای شود که در خدمت شاه شاهان دست بسته مطیع امر بایستد و شلاق سفیانی را بر سیاه حبشی فرود آورد که افسون، اورادی شده است که دیگر اثری و سببی را ممکن نمی کند  و این نه پایان تاریخ بلکه وارونگی تاریخی است.

یاداشت ارسالی از بهنام کیانى

مطلب مرتبط:

ازدواج محارم درزرتشت

روزی به نام کوروش در هیچ تقویم داخلی یا بین المللی وجود ندارد!

چیچست نیوز : یادداشت یک کاربر ایرانی درباره این مطلب وارسال تصاویری برای مقایسه:

آیا برخورددوگانه با بزرگداشت کوروش وبابک نشانه رخنه پانفارسیسم دربدنه حکومت نیست پس نشانه چیست؟ آیا این برخوردهای تبعیض آمیز خودعامل تولیدپانیزم های قومی نیست؟

chichestnews88765077

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :