نخستین یادواره شهدای غواص آذربایجان‌غربی برگزار شد

سرویس اجتماعی چیچست نیوز : نخستین یادواره گرامیداشت شهدای غواص آذربایجان‌غربی با حضور جمعی ازفعالان فرهنگی،اساتیدودانشجویان واز فرماندهان و مسئولین  استانی در ارومیه برگزار شد

 

 

به گزارش چیچست نیوز :در این یادواره، ناصر پوراسد مسئول اجرایی یادواره شهدای غواص آذربایجان‌غربی، در سخنانی با اشاره به اینکه اقدامات و از خود گذشتگی‌های شهدای غواص در دوران جنگ‌تحمیلی غیرقابل فراموشی است، اظهار داشت: اگر مسئولی بتواند اقدامی فراتر از رشادت‌های شهدای نوجوان غواص انجام دهد آن‌وقت می‌تواند ادعا کند که لیاقت دریافت حقوق نجومی نیز دارد!

 

پوراسد گفت : کار فرهنگی اولویت اصلی ما است و باید برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از ظرفیت‌های موجود فرهنگی استفاده کنیم.

 

 

در ادامه، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام‌جمعه ارومیه به سخنرانی در خصوص جایگاه رفیع شهدای انقلاب‌اسلامی پرداخت و عنوان کرد: خانواده شهدا به‌عنوان یادگاران رزمندگان شهید دوران دفاع‌مقدس برای ایران‌اسلامی غنیمت و برکت بزرگی به حساب می‌آیند.

 

وی افزود: شهادت در راه دین و میهن به‌اندازه‌ای والا است که تمام ائمه(ع) و بزرگان دینی این آرزو را داشته و خود را در این مسیر قرار داده بودند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی قریشی با بیان اینکه تمام دارایی امروز ایران‌اسلامیی مرهون خون شهدا است، گفت: دشمن به دنبال شکستن ایمان و هجوم همه جانبه علیه ارزش‌های اسلام است اما این اقدامات تنها موجب افزایش استقامت مومنان در برابر زیاده‌خواهی‌ها و نیز جانفشانی رزمندگان خواهد شد.

 

وی اضافه کرد: شهادت غواصان و رزمندگان نوجوان و جوان در دوران دفاع‌مقدس و انقلاب در ایران‌اسلامی نشانه‌ای از همین استقامت و وابسته‌نبودن به دشمنان است.

 

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، در پایان تاکید کرد: باید قدر پیشکسوتان جهاد و شهادت را بدانیم و این روحیه باید حفظ شده و در جامعه ترویج شود.

 

سردارشریعتی بعنوان آخرین سخنران  گفت: این استان در تمام عرصه‌ها چه محیط‌های داخلی و چه مرزهای بین‌المللی موفق بوده و همیشه در راستای دفاع از کیان میهن‌اسلامی تلاش کرده است.

 

وی  مجاهدت فرزندان خطه آذربایجان‌غربی در مرزهای شمالغرب و جنوبی کشور را یکی از نقاط بارز ایستادگی و اتحاد در این استان دانست و خاطرنشان کرد: ویژگی خاص این استان این است که در دفاع‌مقدس درگیر آشوب‌ها و ‌ضدانقلاب باشند و فرزندان‌شان در مرزهای جنوب کشور به مجاهدت بپردازند و این تنها مختص آذربایجان‌غربی قهرمان است.

 

همچنین دراین مراسم یکی از غواصان دوران دفاع مقدس اشعاری را قرائت نمودو و نیز از مستند غواصان آذربایجان‌غربی رونمائی شد .

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :