شوک آسیمیلاسیون فرمانداردولت تدبیربه تاریخ آذربایجان

حسنخانی فرمانداراورمیه: درتاریخ ایران هیچگونه نسل کشی صورت نگرفته است!

سرویس اجتماعی چیچست نیوز: آیا سخنان بودار وهدفدارفرمانداراورمیه مبنی بر کتمان  نسل کشی درآذربایجان ،جامعه سیاسی استان را ملتهب ترخواهدکرد؟

 

 

به گزارش چیچست نیوز : عباس حسنخانی درنشست خبری که بصورت گزینشی ازاصحاب رسانه دعوت نموده بوداظهاراتی را بیان داشت که برخی ازفعالان سیاسی وفرهنگی آذربایجان را به واکنش وادار خواهدکرد.

 

برخی ازکارشناسان سیاسی وفرهنگی درواکنش به بیانات اخیرحسنخانی مبنی بر تکذیب هرگونه نسل کشی درایران ! توسط ارامنه و کوردها با اشاره باینکه بیانات  آسیمیلۀ فرمانداردولت تدبیربه تاریخ آذربایجان یک شوک جعلی است این اظهارات را دقیقا در راستای منافع قومیتگرایانی که خواهان تجزیه طلبی وهواداران احزاب تروریستی  کوردها خوانده وادعاهای حسنخانی را کلید شکاف قومی ارزیابی نموده اند.

 

گفتنی است دراین نشست خبری حسن خانی با ادعای اینکه  اجازه ایجاد شکاف قومی در انتخابات را نخواهیم دادگفته است ،کشورهای منطقه درگیر جنگ قومیتی شده‌ و امنیت و ثبات خود را از دست داده‌اند و الان دشمن درصدد است تا جمهوری اسلامی ایران را نیز درگیر اینگونه مسائل کند.

 

فرماندار ارومیه با اشاره به اینکه ایران در طول تاریخ هیچ‌گونه سابقه‌ای مبنی بر نسل‌کشی ندارد، گفت: کشورهایی که دست به قتل و کشتار مظلومان و نسل‌کشی می زنند ایران را به نقض حقوق اقوام مختلف محکوم می‌کنند که سخن بیهوده و بی‌اساسی است.

 

 

همچنین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری اورمیه :  فرماندار ارومیه در نشست خبری با خبرنگاران، اظهار داشت: هیئت اجرایی انتخابات شورای شهر ارومیه از ۲۵ اسفند تشکیل شده و از از ۳۰ اسفند ثبت نام داوطلبین آغاز می‌شود.

درحالیکه فرمانده ناجای استان برای ارائه گزارش پایان سال خود از کلیه اصحاب رسانه دعوت کردفرمانداربا اکتفا به گزینش اصحاب رسانه خودی اقدام میکند

 

عباس حسن خانی در این نشست افزود: هیئت اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر ارومیه از ۲۵ اسفند تشکیل می‌شود و توصیه می‌کنیم داوطلبین قبل از ثبت نام در فرمانداری، اول در مراکز پیشخوان دولت نسبت به ثبت نام اقدام کرده و بعد در فرمانداری برای تائید نهایی حضور پیدا کنند.

 

وی یادآور شد: ثبت نام از داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۳۰ اسفند شروع و تا ۶ فروردین سال ۹۶ ادامه دارد و پس از بررسی صلاحیت داوطلبین با حضور هیئت نظارت بر انتخابات شوراها، تا پایان مدت قانونی، اسامی تأیید شدگان نهایی و اعلام می شود.

 

فرماندار ارومیه تصریح کرد: در دوره قبل ۱۲۱ نفر در انتخابات شورای اسلامی شهر ارومیه ثبت نام کرده بودند که در این دوره احتمالاً تعداد ثبت نام کنندگان افزایش دارد و این افزایش در ثبت نام، تأیید صلاحیت را با سختی روبرو خواهد کرد.

 

حسن خانی گفت: همه مسئولان و مردم از هر قومی که هستند باید اتحاد و انسجام جامعه را حفظ کنند و کسانی که می‌خواهند بین مردم و قومیت‌ها اختلاف و دودستگی انداخته و به اهداف خور برسند را نا امید کنند.

 

وی درباره فروش مواد محترقه در سطح شهر به مناسبت چهارشنبه سوری نیز خاطرنشان کرد: فرمانداری ارومیه مجوزی برای فروش مواد محترقه نداده است و با فروش این مواد مخالفیم و تا حد امکان مواد محترقه غیرمجاز جمع آوری می‌شود.

 

فرماندار ارومیه اظهار داشت: بخش سرو به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تأیید شده و با تأمین امکانات و آماده کردن زیرساخت‌ها، شهر ارومیه نیز به منطقه ویژه اضافه خواهد شد تا پس از با بازدید کارشناسان دولت و تأیید آنها و تصویب مجلس این پروسه قانونی طی شود.

 

حسن خانی همچنین با اشاره به اینکه هیئت نظارت بر انتخابات شورای اسلامی از بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌شود، افزود: نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، عین‌الله شریف‌پور نماینده ماکو و جهانبخش محبی‌‌‌‌‌‌‌نیا نماینده میاندوآب در مجلس شورای اسلامی سه فردی هستند که به عنوان هیئت ناظر در استان انتخاب شده‌ا‌ند.

 

وی احتمال افزایش تعداد صندوق‌های اخذ رای در این دوره از انتخابات شوراها را نیز بالا دانسته و عنوان کرد: هر روستا یک صندوق  اخذ رای محسوب می‌شود و در دوره گذشته یعنی سال ۹۲ تعداد صندوق‌ها ۴۹۹ عدد بود.

 

فرماندار ارومیه همچنین در مورد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مراحل انتخابات ریاست جمهوری از ۱۷ فروردین ماه ۹۶ با دستور وزیر کشور آغاز شده و هیئت‌های اجرایی با هماهنگی هیئت‌های نظارت شورای نگهبان در محل وزارت کشور ثبت‌نام از داوطلبین را انجام خواهند داد.

 

حسن خانی با توصیه به داوطبین انتخابات شورای اسلامی برای ثبت‌نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت و سپس تائید نهایی توسط فرمانداری‌ها، افزود: ۶۷ پیشخوان برای ثبت‌نام در نظر گرفته شده‌است تا از بین آنها کسانی که آمادگی کار در شیفت شب و روزهای تعطیل را دارند، انتخاب شوند.

 

وی هم‌چنین عنوان کرد: برای گرفتن مدرک عدم سوء‌پیشینه داوطلبان می‌توانند به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند.

 

حسن‌خانی تعداد کاربران ثبت‌نام در نظر گرفته شده را ۵۰ نفر خواند و گفت: هر کاندیدا می‌تواند یک ستاد مرکزی و ۵ ستاد منطقه‌ای برای تبلیغات داشته باشد.

 

فرماندار ارومیه گفت: امسال برنامه‌ریزی های منسجمی شده‌است تا با تخلفات صورت گرفته از سوی داوطلبین برخورد شود تا شاهد اجحاف در حق دیگر کاندیداها نباشیم.

 

وی افزود: کار فرمانداری در برخورد با متخلفین تنها امحای بنرها و پوسترهای تبلیغاتی داوطلبین و در صورت تعدد تخلفات معرفی آنها به دستگاه قضایی است.

 

باید منتظر بود ودید شوکی که حسنخانی با سخنان عجیب وغریب رانده واکنشها به آن چه خواهدبود!؟

 

مطالب مرتبط:  نسل کُشیِ سیمیتگو دراورمیه [ لینک  ] و  نسل کُشی ارمنیها دراورمیه [ لینک  ] و [ لینک  ] 

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :