خواب غفلت سفیر ایران در آذربایجان ؟!

علی رغم غیبت فیزیکی جهانگیرزاده درایام انتخابات ، بیشترحضورذهنی اش مشغول انتخابات پیش رو بوده است. شایع شده که لیست جمنا ورئیسی مورد حمایت وی میباشد.

سرویس سیاسی چیچست نیوز: درحالیکه  درمحافل شنیده میشود سفیرایران درآذربایجان  حضورذهنیش بشدت مشغول مهندسی انتخابات اورمیه است! همسایه شمالی ایران را با تفکیک قومیتی  معرفی می کند!

 

 

به گزارش چیچست نیوز:  سایت منتقددولت که سعی دارد قصورات  سفیر  سهمیه ای تحمیلی اصولگرایان تندرو به روحانی کندرو را به دولت تدبیرنسبت دهد نوشت: در سایت رسمی برگزاری مسابقات همبستگی اسلامی که در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان در حال برگزاری است تنها ایران با تفکیک قومیتی معرفی شده است.

دور چهارم بازی‌های همبستگی اسلامی از ۱۲ ماه می در حالی در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان آغاز شد که از ماه‌ها قبل دولت این کشور به زمینه سازی برای هرچه پربارتر نشان دادن این بازی‌ها تلاش کرده و بستر لازم برای مشروعیت بخشی به خود را به عنوان کشوری مسلمان و بخشی از جهان اسلام فراهم می نماید.

 

در این میان، خوابِ غفلت دستگاه دیپلماسی کشورمان بسی غم انگیزتر است امروز شیطنتی در لفافه اما زیرکانه در سایت رسمی برگزاری مسابقات و در بخش معرفی کشورها انجام شده است.

 

این سایت اصولگرای مخالف دولت  با سوتی دادن  درادامه می افزاید : دولت جمهوری آذربایجان حتی فضای ورزشی بازی‌های اسلامی را هم به سیاسی کاری‌های خود علیه ایران تبدیل کرده و علنا سعی در بزرگ کردن برخی گروه‌های قومی دارد و به اصطلاح به برخی از گروه‌ها ضریب داده است. صورت دیگر مساله اینکه متاسفانه دستگاه های دیپلماسی و امنیتی ما در خواب ایام انتخاباتی فرو رفته و از شیطنت‌های همسایه ی شمالی غافل شده اند.

این درحالیست که جوادجهانگیرزاده نماینده ۱۲ سالۀ پشت قباله شهرستان اورمیه  که درکارنامه اش راه اندازی یک کارخانه ۵۰۰ شغلی درحوزه انتخابیه سابق اش  وجودنداردهمچنان بفکر مهندسی انتابات اورمیه است تا جایگاهش را برای دوره یازدم مجلس فراخ سازد  زیرا بخوبی میداند آغاز دوره دوم دولت تدبیر ، پایان دوره  سفیری ا ختم خواهدشد.

 

گفتنی است به نظر فعالان مدنی آذربایجان جهانگیرزاده نماینده مردم اورمیه در دوره های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بود که بعلت پشت کردن به هویت طلبان از راهیابی به مجلس دهم باز ماند.

 

همچنین برخی رصدگران انتخابات نیز خبراز آشتی جهانگیرزاده ومحمدحضرت پور پیش از ماراتن انتخابات داده اند

 

درمحافل شنیده میشود وی علی رغم غیبت فیزیکی اش درایام انتخابات  ، بیشترحضورذهنی اش مشغول انتخابات پیش رو بوده است. شایع شده که  لیست جمنا  ورئیسی مورد حمایت وی میباشد. بایددید جواد برای پایان دادن به اینگونه شایعات  ازخودچه واکنشی نشان خواهدداد.

برگرفته از خبرتحلیلی آناج

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :