قربانعلی سعادت قره باغ تفاهمنامه بیمه کولبری را امضاکرد!

استاندار آذربایجان غربی امضاء تفاهم نامه قرارداد بیمه کولبری را بنام خود درتاریخ آذربایجان ثبت کرد!

سرویس اجتماعی چیچست نیوز :استاندار آذربایجان غربی  امضاء تفاهم نامه قرارداد بیمه کولبری را بنام خود درتاریخ آذربایجان ثبت کرد!

 

 

 

 

روز پنجشنبه ۸ تیر با حضور استاندار آذرباییجان غربی و مدیر عامل صندوق کشاورزی روستایی و عشایری و خضری  نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی طرح بیمه کولبری امضاء شد و با طی روال اداری لازم الاجرا می شود.

 

پیش ازاین دردرگیریهای لفظی رسول خضری با استاندارسعادت ،خضری درپاسخ به واکنش به اتهامات خضری گفته بود: گستاخ کردن یک سری آدم قاچاقچی نسبت به نظام چه فایده ای دارد!  وخضری درپاسخ مجددگفته بود استانداردهانش را آب بکشد! 

 

یک کانال کوردی نیز امروز با انتشار این مطلب که آیا  استاندار با امضا این تفاهمنامه دهانش را آب کشید !؟ بلافاصله با ادیت مطلب آن را حذف کرد!

 

 

 حق پرداخت بیمه کولبری ۵ درصد است وبا ۱۵ سال کولبران میتوانندبازنشسته شوند این درحالیست که گفته میشود براساس آمار موجود ۸۰ درصد بیمه های بیکاری وبیمه های ارزان قیمت مانند بنایی وکارگری ساده  درحوزه  مدیریت رئیس اداره کاراورمیه وفرمانداراورمیه   برای کارگران اقلیت کورد اختصاص داده شده است .

 

 

 

گفتنی است پیش ازاین  ربیعی وزیر کار دولت تدبیر  چندروزقبل از انتخابات  ۹۶ ضمن امضاء  تفاهمنامه قرارداد بیمه کولبری  با استاندارکوردستان آن را عیدانه دولت تدبیر به کولبران نامیده بود.  

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :