موسسه گالوپ: ایرانی ها عصبانی ترین مردم دنیا

سرویس اجتماعی :در هفته گذشته نتیجه یک نظرسنجی موسسه آمارگیری معتبر گالوپ، تیتر اصلی بسیاری از رسانه‌ها شد: «ایرانیان عصبانی ترین مردم دنیا هستند.»

 

 

به گزارش چیچست نیوز: شاخصهای مهمی که درقالب یک کشور دررفتارهای جمعی یک جامعه  معیار اندازه گیریهاست میتوان بترتیب ذکرکرد: شاخصای مادی دراولویت اینگونه سنجشها دارند بی عدالتی وتبعیض ،بیکاری مفرط ،خوراک،پوشاک ومسکن  نامناسب، شاخص فلاکت ونهایتا فقرمادی که منجر به فقرفرهنگی میشودوبدنبال آن  ناامیدی عمومی و بی اعتمادی عمومی  ازجمله شاخصایی هستندکه میتوانند معلولهای اصلی علت رفتارها وواکنشهای افراد جامعه را دچاراختلال فاحش روانی کنند.

همایش پیشگیری نزاع دسته جمعی در لرستان

 

برخلاف برخی به اصطلاح صاحب نظران که اینگونه نظرسنجیها را  چندان واقعی نمی انگارندگوئی علامه دهرندوهمه چیزدان! اتفاقا درمقابل این گونه نظریه پردازان ،معتقدند این آمار به احتمال بسیارقوی متعلق به چندسال قبل است ومی بایست بیست درصد به آمار موسسه گالوب اضافه کرد! 

 

موسسه گالوپ به ترتیب ایران، عراق و سودان جنوبی را عصبانی ترین کشورهای دنیا معرفی کرده است. ۵۰ درصد جمعیت ایران عصبانی هستند.

 

گزارش سالانه موسسه افکار سنجی “گالوپ” در آمریگا حاکی است ایرانیان عصبانی ترین مردم دنیا هستند.

 

به گزارش چیچست نیوز  به نقل از وب سایت گالوپ، در گزارش سالانه ۲۰۱۷ این موسسه از احساسات جهانی، مردم ایران به عنوان عصبانی ترین مردم جهان معرفی شده اند.

 

این گزارش با مطالعه از وضعیت ۱۴۲ کشور جهان تنظیم شده است.

 

در این گزارش مردم ایران با ۵۰ درصد جمعیت عصبانی و عراق با ۴۹ درصد و سودان جنوبی با ۴۷ درصد عصبانی ترین کشورهای دنیا معرفی شده اند.

 

در این گزارش یونان نیز با ۶۷ درصد  پراسترس ترین کشور دنیا معرفی شده است.

 

در این گزارش همچنین ۷۰ درصد از مردم جهان گفته اند که لذت زیادی می برند و لبخند زده و احساس آرامش و احساس احترام می کنند.

 

 

درایران وقتی دعوا میشود مثل مردم  ماجای بولیوی  خوشی زیردل شان نزده تا فستیوال کتک کاری راه بیاندازند!

 

کشوربولیوی درامریکای لاتین بهترین رونق اقتصادی را دارد. 

 

تصاویری از  فستیوال کتک کاری زن و مرد!  دربولیوی

 

فستیوال های عجیب و غریب در دنیا کم نیست اما شاید فستیوال “ماچو تینکو” در بولیوی یکی از عجیب ترین ها باشد.

 

 در دهکده “ماچا” در منطقه کوهستانی “آند” بولیوی هر ساله آیینی توسط بومیان سرخپوست برگزار می شود که چیزی کم از دعوا و زد و خورد خیابانی ندارد اما هزاران نفر را به این منطقه می کشاند.

 

سرخپوستان “اینکا” در این مراسم با لباس رنگارنگ محلی دو به دو در مقابل هم قرار می گیرند و با سلاح مشت و لگد به یکدیگر حمله می کنند.

 این جنگ که معمولا تا خونریزی و بعضا دعوای گروهی پیش می رود به باور بومیان باعث می شود الهه “چاپاماما” محصول آنها را پر برکت کند. با وجودی که سال هاست کلیسای محلی و مقامات دولتی تلاش می کنند این مراسم را ممنوع کنند اما فشار بومیان سرخپوست باعث شده تلاش انها به نتیجه نرسد. پلیس محلی امسال با ۳۰ مامور ویژه مجهز به باتوم و گاز اشک آور اجازه برگزاری این فستیوال را صادر کرد.

 

با این حال “مارتین پاشلی” عکاس و خبرنگار انگلیسی که برای پوشش این مراسم به اند رفته گزارش کرده است که در مراسم امسال قبل و بعد از مشت زنی درگیری میان تماشاگران رخ داده و حتی خبرنگار نیز در این میان هدف مشت و لگد قرار گرفته است اما پلیس به سختی فضا را آرام کرده است.

 

 

 

متن کامل گزارش سالانه گالوپ را می توانید از [این لینک  ]” دانلود” کنید.

 

 

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :