پیربوداقی : زیربار برخی زورگویی‌ها نمی‌رویم

در این مراسم شاید برخی نقص‌ها و ایرادات وجود داشته باشد که برای برطرف کردن آنها تعهد می‌کنیم.

سرویس رسانه ومطبوعات چیچست نیوز : رئیس خانه مطبوعات آذربایجان غربی گفت: کسانی که عضو خانه مطبوعات هستند الزاما خبرنگار محسوب نمی‌شوند بنابراین مدیرمسئول، یادداشت نویس، طراح، سردبیر و … باید از خبرنگاری متمایز شود.

 

یوسف پیربوداقی ظهر امروز در نشست خبری که با حضور هیات مدیره خانه مطبوعات در محل نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های استان برگزار شد، اظهار داشت: در تقدیر خبرنگار واژه خبرنگار باید تجلیل شود، به دلایل شرایط خاص رسانه ای استان و با اطلاع از اینکه برخی ها ضمن سردبیری خبرنگار هستند، از قلم نیفتادند.

 

وی ادامه داد: برای رفع نواقص‌‌ و ایرادات آئین تجلیل از خبرنگاران در آذربایجان غربی اهتمام می‌شود.

 

پیربوداقی اضافه کرد: امسال تقدیرها به نحوی انجام گرفت که در راستای حفظ جایگاه و شان خبرنگاری گام برداشته شود و این جریان ادامه پیدا می‌کند به طوری که زیربار برخی زورگویی‌ها نمی‌رویم.

وی افزود: در این مراسم شاید برخی نقص‌ها و ایرادات وجود داشته باشد که برای برطرف کردن آنها تعهد می‌کنیم.

پیربوداقی اضافه کرد: خانه مطبوعات در مقابل افرادی که در روابط عمومی سازمان‌ها کار خبری انجام می‌دهند، هیچ گونه مسئولیتی ندارد؛ بنابراین خبرنگار کسی است که به واسطه تهیه، تنظیم و انتشار خبر برای امرار و معاش اقدام می‌کند، بنابراین افرادی که کارمند هستند و ماهانه سه میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند و همزمان به عنوان خبرنگار در جلسات خبری شرکت می کنند، درست نیست.

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :