مراسم باشکوه تجلیل از هنرمندگرانقدرحبیب اله ارسلانی برگزارشد

جزئیات مراسم نکوداشت استادارسلانی دراورمیه: این مراسم با حضور دکترعبدالعلی زاده وجمعی ازمدیران استانی وهنرمندان وفعالان مدنی برگزارشد

سرویس اجتماعی : مراسم باشکوه تجلیل از هنرمندگرانقدرحبیب اله ارسلانی برگزارشد

این مراسم با حضور دکترعبدالعلی زاده وجمعی ازمدیران استانی وهنرمندان وفعالان مدنی برگزارشد
مشروح خبر درهمین صفحه :

 

 

 

به گزارش چیچست نیوز  ، مراسم نکوداشت حبیب الله ارسلانی خادم عرصه فرهنگ وهنر استان آذربایجان غربی به همت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی ودفتربنیاد فرهنگ وادبیات زبان ترکی اورمیه در سالن اجتماعات بیمارستان امید شامگاه یکشنبه برگزار شد.

 

حجت الاسلام المسلمین محمد باقر کریمی شامگاه روز یکشنبه در مراسم نکوداشت حبیب الله ارسلانی افزود: این هنرمند انجمن خوشنویسان ارومیه را با ۶٠ میلیون ریال هزینه شخصی راه اندازی کرده و نه تنها انجمن خوشنویسان ارومیه بلکه انجمن خوشنویسان کشور نیز مدیون این هنرمند است.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی  با اشاره به اینکه المان ها و نمادهای انقلابی در ٢٠ شهر مختلف کشور حاصل زحمت های این هنرمند است نقاش و مجسمه ساز است، گفت: وجود نمادهای انقلابی در نقاط مختلف شهر همانند نماد الله در میدان مجسمه، مشت الله اکبر در میدان ولایت فقیه و دهها المان دیگر نتیجه تلاش شبانه روزی این استاد برجسته است.

رئیس بنیاد فرهنگ و ادب آذربایجان غربی نیز گفت: استاد ارسلانی احاطه کاملی بر هنر داشته و مهمتر از همه در خدمت دین، مملکت و جامعه بوده است.

 

عبدالعلی زاده: سادگی و صداقت از ویژگی های استاد ارسلانی است

علی عبدالعلی زاده، استاندار سابق آذربایجان شرقی و نماینده اسبق مردم ارومیه در خانه ملت نیز به بیان ویژگی های شخصیتی این هنرمند برجسته پرداخت و گفت: استاد ارسلانی دوست ۴٠ ساله من است و سادگی و صداقت از ویژگی های برجسته وی به شمار می رود.

وی ادامه داد: این شخصیت وارسته در طول دوران نمایندگی مجلس و حضورم در استانداری آذربایجان غربی هیچ مطالبه شخصی نداشته و همواره حل مشکلات جمعی را مطالبه کرده است.

تندیس الله میدان شهدا(معروف به میدان مجسمه شاه) دراورمیه که دراوایل انقلاب توسط استادچیره دست حبیب اله ارسلانی ساخته شد. این تندیس درچندین شهردیگرنصب شد.

 

وی خلاقیت را از دیگر خصوصیت های این هنرمند عنوان کرد و گفت: این هنرمند در دوران جنگ و وقتی مردم با مشکل تهیه نان مواجه بودند، نسبت به راه اندازی مجتمع های تولیدی نان اقدام کرد؛ کاری که در چند سال اخیر در تهران پیگیری شده است.

وی، عشق به کتابخوانی را هم از ویژگی های استاد عنوان کرد و افزود: اگرچه از سال ٧٨ چشمهایش دچار مشکل شده اما همواره با استفاده از ذره بین مطالعه کرده و از کتابخوانی دست نکشیده است.

تندیس لا میدان انقلاب (ایالت-۱۳۶۱) اورمیه-سازنده تندیس :حبیب اله ارسلانی

 

 

 

وی اظهارکرد: عکس نزدیک به واقعیت ستارخان که امروز در هر مکان، کتاب و روزنامه ای جای گرفته، برای نخستین بار توسط این استاد از روی اسناد تاریخی نقاشی شده است؛ وی پس از یکماه تلاش توانست از روی کاغذی کهنه و پاره، تصویری قهرمانانه از قهرمان آذربایجان خلق کند.

عبدالعلی زاده ادامه داد: استاد ارسلانی، شهریار و تمامی مفاخر این سرزمین سرمایه های ملی هستند؛ آنان به قشر و قوم خاصی متعلق نیستند بلکه از آنِ تمام ملت ایران هستند.

  حبیب الله ارسلانی متولد ١٣٢٨ شمسی در ارومیه و هنرمندی توانمند در عرصه های نقاشی، خوشنویسی و ریزه کاری و مجسمه سازی است.

چندی پیش یکی از تابلوهای رنگ روغن استاد ارسلانی که از پیشگامان هنرهای تجسمی آذربایجان غربی به شمار می رود، در نمایشگاه نقاشی حوزه هنری این استان مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

استاد حبیب الله ارسلانی علاوه بر ترسیم نقش های ماندگار بر تاریخ هنرهای تجسمی این استان، فرزند هنرمند و نقاشی با مدرک دکترای نگارگری ایرانی را به جامعه هنری این استان تقدیم کرده است.

مراسم نکوداشت این هنرمند خوش آوازه با حضور مهمانانی از تهران، تبریز و شهرهای مختلف استان شامگاه روز یکشنبه در سالن اجتماعات مرکز درمانی امید ارومیه برگزار شد.

 

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :