تقبیح سخنان قاضی پور ازسوی رئیس ودبیر حزب اعتدال وتوسعه ❗️

رئیس واعضای حزب اعتدال مواضع وسخنان فتاح حسینی دبیرحزب خودرا تاییدنمودند❗️

سرویس سیاسی :   رئیس واعضای حزب اعتدال مواضع وسخنان فتاح حسینی دبیرحزب خودرا تاییدنمودند❗️

 

 

 

 

 به گزارش چیچست نیوز  فتاح حسینی دبیرحزب اعتدال   درپاسخ به واکنشهای اعتراضی به سخنان ابهام آمیز اخیرخود که اعتراض قاضی پور نماینده مجلس وخانواده های شهدارا همراه داشت ضمن تقبیح  این واکنشها ،اظهارداشت :

 

 فتاح حسینی که سخنان خودرا درسی امین جلسه حزب بین کلیه اعضای حاضردرتصاویر منتشره بیان داشته است  درکانال خود ازسوی  اعضای حاضر وعضو حزب نوشته است که ،این واکنشهای اعتراضی را تقبیح نموده اند.

 

 درگزارش  جلسه حزب اعتدال وتوسعه  که تصاویر اساتید دانشگاهی را که بمنظور تبادل نظر دعوت شده اندرا درمیان  تصاویراعضای حزب تلفیق نموده وآن را بعنوان اجلاس حزب قلمدادنموده اندکه درمیان آنها پروفسوربهرام که درلیست کاندیداهی شورای شهرهویت طلبان آذربایجان بودنیز حضوردارد که ابهاماتی را درجامعه مدنی  بهمراه داشته ولی هنوز از اردوگاه هویت طلبان دراینمورد واکنشی ازخودنشان نداده اند.

 

حاتمی زاده بعنوان سخنران اول نیز افاضات خاصی دراین جلسه داشته است❗️

 

 علیرضا حاتمی زاده ازمدیران  استاندارسابق و استاندارسعادت  ورئیس جدید حزب نیز با تاکید موکد❗️! باینکه   استفاده از اکراداهل سنت  در جایگاههای معاون وزیر و استانداران و معاونین استاندار و مدیرآن کل و فرمانداران ، افزود:  عدم دعوت از بزرگان اهل سنت و عدم دعوت از روسای جمهور سابق کشور  به مراسم تحلیف در مجلس امری نارواست! ❗️

 

 وی درتوجیه این عدم دعوت بزعم خود گفت : البته معاون رئیس جمهور علی رغم مخالفت مجلس ! دعوتنامه صادرنموده بود.

یک فعال سیاسی  نیز درباره تحرکات انفعالی  اخیر حزب اعتدال گفت  باید اعضای حزب اعتدال بدانند با سیاست سهمخواهی حزب برای یک قوم مهاجراقلیت درتاریخ بنام آنها ثبت وضبط خواهدشد ودرصورت ادامه این روندها احتمال واکنش شدید هویت طلبان وفعالان مدنی  قوت خواهدگرفت .

 

 

متن کامل گزارش حزب اعتدال وتوصه از سی امین جلسه  بشرح زیر است :

 

 

 سی امین جلسه شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه استان آذربایجان غربی برگزار شد.

 

در این جلسه که عصر روز یکشنبه ۲۲مرداد در دفتر حزب اعتدال و توسعه آذربایجان غربی با حضور رییس شورا و دبیر و روسای سازمانها و کانونها و  اعضای شورای مرکزی استانی حزب اعتدال و توسعه انجام گرفت،آقای دکتر حاتمی زاده رییس شورای استانی حزب ضمن تبریک روز ۲۲ مرداد ماه  به عنوان روز ملی تشکل ها و مشارکت اجتماعی به نقش و جایگاه ویژه تشکل های مختلف اجتماعی و سیاسی و فرهنگی به ویژه احزاب و سازمانهای مردم نهاد در جامعه پرداخت و ضرورت اهتمام ویژه سازمانها و کانونهای زیر مجموعه حزب اعتدال و توسعه  استان  به نقش آفرینی در فضای اجتماعی استان را یادآور شد.

 

دکتر حاتمی زاده به تشریح مواضع رسمی حزب در خصوص تشکیل کابینه پرداخت وحمایت قاطع  از تدابیر رییس جمهور محترم را اعلام و افزود :این که ما کابینه را سهم یک جریان خاص بدانیم صحیح نیست و فراجناحی عمل کردن رییس جمهور در انتخاب کابینه و رعایت شرط قبول و همراهی و کمک جدی به برنامه ها و اهداف دولت و عدم تندروی و اتخاذ رویکرد اعتدال میتواند مصلحت آمیزترین و بهترین شاخص در شرایط حاضر کشور برای معرفی کابینه باشد. و معرفی دو معاون رییس جمهور و یک دستیار ویژه از بانوان نیز هرچند ناکافی اما نشان از توجه رییس جمهور به زنان توانمند کشور نیز دارد.

 

در ادامه دکتر حاتمی زاده تاکید کرد همان گونه که جناب آقای دکتر ظریف نیز گفته اند استفاده از اقوام ایرانی و هموطنان اهل سنت در جایگاههای معاون وزیر و استانداران و معاونین استاندار و مدقرآن کل و فرمانداران،  در راستای سیاستهای دولت مبنی بر استفاده بیشتر از ظرفیت اقوام و پیروان مذاهب مختلف ایرانی انجام خواهد گرفت و باید دقت کرد که دکتر روحانی در مسیر صحیحی از لحاظ سوق دادن کشور به سمت آرامش و توسعه و امنیت و پیشرفت گام برمی دارد.

وی همچنین به عدم دعوت از بزرگان اهل سنت و عدم دعوت از روسای جمهور سابق کشور  به مراسم تحلیف در مجلس نیز اشاره و ضمن ناروا دانستن این امر ، ارتباط دولت و شخص رییس جمهور را با علمای اهل سنت بسیار خوب  اعلام و نشانه این امر را اقدام معاون محترم رییس جمهور در تماس و دعوت از علمای اهل سنت و تهیه کارت دعوت برای ایشان علیرغم عدم دعوت از سوی مجلس  برشمرد.

 

سید فتاح حسینی دبیر حزب اعتدال و توسعه آذربایجان غربی نیز ضمن گرامیداشت روز ملی تشکل ها و مشارکت اجتماعی و همچنین روز خبرنگار ، با تاکید بر این که تضعیف  حزب اعتدال و توسعه تضعیف دکتر روحانی است، تاکید کرد برخی جریانات که شاهد موفقیت های روزافزون حزب اعتدال و توسعه هستند از بیم تقویت بیش از پیش جایگاه حزب در بین مردم و ایجاد بستر مناسب برای استمرار پیروزی های جریان اعتدال در انتخابات مختلف ، از جمله انتخابات مجلس در سال ۹۸ و انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰،سعی در تضعیف حرکت حزب در راستای تبدیل شدن به یک جریان پرقدرت سیاسی اجتماعی و نهادینه شدن تفکر اعتدالگرایی در کشور را دارند که یقینا تلاششان بیهوده و بی ثمر خواهد بود.

در ادامه وی با اشاره به برخی بداخلاقی های رسانه ای در وارونه جلوه دادن و نشر اکاذیب در خصوص مصاحبه دییر حزب با یکی از خبرنگاران افزود : برخی افراد شاید خبر ندارند که با انتشار چنین اخبار کذبی ، آب در آسیاب دشمنان این نظام به ویژه جریان های افراطی و پان ها و معاندین انقلاب اسلامی می ریزند.

 

سایر اعضا نیز با تقبیح این گونه رفتارهای غیر اخلاقی در فضای رسانه ای تاکید نمودند که این شایعه سازی و نشر اکاذیب، واگرایی را در کشور القا می کند و در راستای اهداف مخالفین و معاندین و دشمنان نظام جمهوری  اسلامی است که لزوم توجه ویژه برای پیشگیری از این بداخلاقی ها و ضرورت  تنویر افکار عمومی را نیز نمایان می سازد.

در این جلسه مهندس قاسمی پور ضمن معرفی و دفاع از برنامه های خویش برای مدیریت سازمان روستاییان حزب در استان پرداخت که بعد از بحث و اخذ نظرات اعضای شورا و رای گیری ، ایشان به عنوان رییس سازمان روستاییان تعیین و مقرر شد با هماهنگی سازمان کشوری مربوطه حکم ایشان نیز صادر شود.

 

در این جلسه احکام دکتر علی معین فر به عنوان مشاور دبیر و رییس اتاق فکر شورای استانی حزب و همچنین جناب آقای ایوب بیگ زاده به عنوان عضو شورای استانی و رییس کانون هنرمندان و آقای سیدطیب طه زاده به عنوان عضو شورای استانی حزب و آقای عبدالرحمن خدائی بعنوان رئیس سازمان ایلات و عشایر حزب به ایشان اعطا شد.

 

گفتنی است در این جلسه تهیه برنامه مدون و منظم عملیاتی و اجرایی معاونتها و سازمانها و کانونهای حزب و تشکیلات شهرستانی  برای هفت ماهه باقی مانده سال، و تکمیل و معرفی اعضای چارت تشکیلاتی زیر مجموعه ظرف یک هفته، و  ارایه آن به دبیرخانه شورا  مورد تاکید و تصویب قرار گرفت.

 

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :