نامه سرگشاده پذیرفته شدگان آزمون دستیاری پزشکی به  جمهوری اسلامی ایران!

بعداز اعتراض دستیاران پاتولوژی نوبت به نامه سرگشاده اعتراض قانونی دستیاران پذیرفته شده درآزمون 96 به وزیر بهداشت وآموزش پزشکی رسید./استمدادازدیوان عدالت اداری

سرویس اجتماعی : بعداز اعتراض دستیاران پاتولوژی نوبت به نامه سرگشاده  اعتراض قانونی دستیاران پذیرفته شده درآزمون ۹۶ به وزیر بهداشت وآموزش پزشکی رسید.

 

 

 

به گزارش چیچست نیوز: فارغ ازاینکه قوانین وآئین نامه های وزارت بهداشت وآموزش پزشکی نیازبه بازنگری دولت ومجلس داردتا بروکراسی حاکم برنظام صنفی وآموزشی آن  بروزرسانی  شده واز انصاف ومروت اسلامی برخوردارباشداما آنچه که مسلم است نامه سرگشاده پیش رو نمایانگر اعمال سلایق مدیریتهای وزارت علوم است وامیداست دولتمردان روحانی حقوق اولیه شهروندی موردتاکید رئیس جمهورشان را رعایت کنند.

گفتنی است : بی توجهی مدیران وزارتخانه بهداشت وآموزش پزشکی به آئین نامه های دستیار پزشکی موجب  وروددیوان عدالت اداری گردیده است. همچنین متاسفانه ستاره دارکردن دانشجویان دردانشگاه ها بخصوص دانشگاه های وزارات بهداشت بیشازپیش ادامه دارد. احضارگسترده دسیاران پاتولوژی درتیرماه سال جاری [  اینجا ]حاکی ازاین روال است که درشان جمهوری اسلامی نیست.

 

                    تجمع دستیاران پاتالویی -تیرماه ۱۳۹۶

متن درخواست به این شرح است:   

معاونت محترم آموزش وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی

 

جناب آقای دکتر لاریجانی

 

با سلام؛

احتراما٬ اینجانبان امضا کنندگان این نامه٬ از شرکت کنندگان و افراد قبول شده در آزمون دستیاری دوره ۴۴ که در اردیبهشت ۹۶ برگزار گردید٬ مراتب اعتراض خود را نسبت به موارد زیر به حضور حضرتعالی اعلام می‌نماییم:

 

۱. با توجه به اعلام اسامی قبول شدگان در تاریخ ۲۵مرداد۹۶ و با توجه به اخبار رسیده آن معاونت محترم درصدد شروع دوره دستیاری از تاریخی زودتر از اول مهر ماه ۹۶هستند٬ لذا به استحضار می‌رسانیم که با توجه به برنامه ریزی هایی که افراد قبول شده انجام داده اند و بعضاً مشغول به کار می‌باشند و قرارداد شأن تا تاریخ ۳۱شهریور منعقد شده و نیز با توجه به عدم وجود وحدت رویه در شروع دوره در سالهای مختلف (به عنوان مثال شروع دوره دستیاری در دوره قبل از ۱۰مهر بوده است) لذا باعث اجحاف در حق قبول شدگان امسال میباشد٬ لذا دستور فرمایید که امسال و هر سال و بر اساس ماده ۲۴ آیین نامه دستیاری شروع دوره بر اساس یک روال ثابت و در تاریخ ۱مهرماه تثبیت گردد.

 

۲. در خصوص لزوم ارائه تعهد محضری تقاضا میشود به دلیل پذیرفته شدن دستیاران در ازمون سخت و نفس گیر دستیاری با قبول مشقات فراوان و صرف وقت و انرژی خود و همچنین سپری کردن این دوره با شرایط کاری سخت و طاقت فرسا بدون اخذ حقوق متناسب با شرایط و بهره مندی از مزایا بیمه علیرغم اینکه بار درمانی بیمارستانها عملا بر دوش رزیدنتها میباشد و همچنین از طرفی برخورداری از صلاحیت کافی برای گذراندن این دوره که به واسطه قبولی در ازمون ورودی ثابت شده  و همچنین گذراندن دوره خدمت پزشکان ذکر شده در قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و ذکر عدم نیاز به گذراندن مجدد این دوره در صورت اخذ مدرک دیگر در دفترچه ثبت نام خواستار حذف این تعهد به عنوان یکی از شروط اغاز دوره دستیاری میباشیم٬ لذا دستور فرمایید مساعدت لازم در این خصوص٬با پذیرفته شدگان انجام شود.

 

انشالله که حقی ضایع نگردد و کسی از حق خود محروم نشود.

 

در انتظار تصمیم عاجل آن وزارت محترم می‌باشیم.

 

پیشاپیش از دستور مساعد شما قدردانی می نماییم.

جمعی ازدستیاران

حاشیه خبر: 

چیچست نیوز: گفتنی است  این نامه   ازطریق امضا الکترونیکی  سایت پتیشن ۲۴ [اینجا ] بازنشرمیشود.

این دادخواست با استناد به تعهدنامه محضری اخذ شده از دستیاران در سال گذشته و استناد به ایین نامه دوره دستیاری منتشر شده در سایت دبیرخانه اموزش پزشکی و تخصصی و همچنین با استناد به شرایط لازم برای ثبتنام درج شده در سایت دانشگاه اراک ارائه شده است

 

هدف دستیاران از این اقدام اخذ دستور موقت مبنی بر انجام ثبت نام این دوره بدون اخذ تعهد محضری تا صدور حکم نهایی و حذف شرط ارائه تعهدنامه به عنوان شرط لازم برای انجام ثبت نام میباشد. همچنین درخواست بر اجرای بندهای ایین نامه دستیاری و پایبندی به اطلاع رسانی های قبلی مبنی بر شروع دوره از اول مهر میباشد

 

با امضا نامه الکترونیکی زیر ، مطالبه این موارد از وزارت بهداشت نیز پیگیری شده و همچنین استناد بر تعداد امضاکنندگان نامه در دیوان عدالت اداری شانس پیروزی و اخذ دستور توقف این روند را بیشتر مینماید

 

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :