بهادری مخالف وزیر بهداشت: چرا پزشکان بیش‌ از سایرین حقوق می‌گیرند؟

شایسته نیست دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در میان ۲۰ دانشگاه برتر نباشد و ارومیه در شاخص سلامت در رده آخر است.

سرویس پارلمانی چیچست نیوز:  سید هادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی به عنوان اولین مخالف وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پشت تریبون رفت.

 

 

 

بگزارش خبرنگار چیچست نیوز :دکتر بهادری  در تشریح دلایل مخالفت خود با سید حسن قاضی‌زاده هاشمی با تقدیر از زحماتی که حسن هاشمی در وزارت بهداشت کشید گفت: مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان برای ما سخت است، ایشان در این وزارت‌خانه در طول چهار سال اخیر زحمات زیادی کشیده‌اند و طرح تحول نظام سلامت یکی از شاهکار‌های دولت در عرصه بهداشت و درمان بود.

 

 

 

او در ادامه با تاکید بر اینکه، یکی از مسایلی که امروز ما با آن مواجه هستیم مروبط به بی عدالتی است که در پرداخت حقوق و مزایا به پزشکان صورت می‌گیرد، گفت: در حال حاضر با نگاهی به مجموعه خدمات درمانی مشخص است که تفاوت حقوق پزشکان با سایر بخش‌ها از جمله پرستان و سایر بخش‌های بسیار قابل توجه است. حتی ما شاهد این نکته هستیم که تفاوت‌ها میان پزشکان در تخصص‌های مختلف نیز قابل توجه است.

 

 

نماینده مردم ارومیه در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر یک سری نگرانی‌ها درباره چگونگی تامین مالی طرح تحول نظام سلامت وجود دارد، افزود: اوضاع مالی در بهداشت و درمان اوضاع خوبی نیست، بیمه‌ها امروز وضعیت مناسبی ندارد و ما نسبت به ادامه طرح تحول نظام سلامت، نگران هستیم، سوال ما این است که منابع این طرح چگونه تامین می‌شود و ما در برنامه‌های وزیر بهداشت برنامه‌ای درباره تامین مالی منابع طرح تحول نظام سلامت ندیده‌ایم .

 

 

 

دکتر بهادری در ادامه دلایل مخالفتش  گفت: توجه به موضوع بهداشت یکی از نکاتی است که از وزیر بهداشت انتظار داریم. ما همیشه می‌گوییم که پیشگیری بهتر از درمان است، باید این اتفاف رخ دهد که بهداشت اولویت بیش‌تری پیدا کند. همچنین توقع داریم پیگیری طرح پزشک خانواده را باید در دوره جدید مورد توجه قرار دهند.

 

او در ادامه به مسایل منطقه‌ای خود اشاره کرد و گفت: ما در آذربایجان غربی در شرایطی قرار داریم که حدود ۱۲۰ سال پیش مدرسه طب در این شهر تاسیس شده وقتی شهری اینقدر قدمت دارد شایسته نیست دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در میان ۲۰ دانشگاه برتر نباشد و ارومیه در شاخص سلامت در رده آخر است. 
او افزود: در حال حاضر در ارومیه یک بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی شروع شده و در طی چهار سال اخیر یک آجر هم روی هم گذاشته نشده است. یک تخت بیمارستانی هم در ارومیه هم نداریم. ما در استان مرکز مجهز بیماری‌های سوختگی نداریم و بیماران ما از استان آذربایجان غربی به اصفهان می‌روند و چرا باید این اقدام رخ دهد.

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :