واکنش رئیس شورای اصلاح طلبان آذربایجان غربی احتمال تغییر استاندار

عباس خورشیدی رئيس شوراي اصلاح طلبان آذربايجان غربي ضمن مخالفت با هرگونه انتصاب فریدون همتی خواستارابقاء استاندار سعادت شد.

سرویس اجتماعی : عباس خورشیدی رئیس شورای اصلاح طلبان آذربایجان غربی ضمن مخالفت با هرگونه انتصاب فریدون همتی  خواستارابقاء استاندار سعادت شد. 

 

بگزارش چیچست نیوز: 

بیانیه ارسالی   رئیس شورای اصلاح طلبان آذربایجان غربی   بشرح زیر است:

دوستان و همراهان گرامی

🔸برخی از دوستان مشفق مکرراً درخواست کرده اند پیرامون ‌موضوع تغییرات احتمالی “مدیریت عالی استان” که بحث روز نشست های تشکل ها و محافل سیاسی‌ و رسانه ای استان هست، اعلام‌ نظر بکنم؛ در اجابت به درخواست دوستان ارجمند فکر می کنم درخصوص موضوع مورد اشاره توجه به نکات ذیل حائز اهمیت است:

🔹هر گونه جمع بندی مبنی بر تغییر مدیریت عالی استان باید معطوف به ارزیابی منصفانه، کارشناسانه و همه جانبه از عملکرد استاندار محترم و همکاران رده اول ایشان در سطح استان باشد. در ارزیابی مذکور باید به سیاست های کلی دولت، شرایط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی استان، تنگناها و فرصت ها، دغدغه ها و مطالبات مردم استان و نظرات مدیریت عالی استان توجه گردد.

🔹هرگونه بحث و بررسی در خصوص حال و آینده مدیریت استان باید با حفظ حرمت ها و رعایت معیارهای اخلاقی انجام پذیرد.

🔹اگر به هر دلیل بنا براین شد که تغییری صورت  گیرد دولت محترم باید با کسب نظر مشورتی بزرگان استان (اعم از نماینده محترم ولی فقیه در استان، نمایندگان محترم مجلس، گروههای سیاسی و چهره های شاخص اصلاح طلب) به طور مستقل نسبت به انتخاب استاندار اقدام ‌نماید و هرگونه فشار به دولت و فضاسازی های ناصواب مردود بوده و بر وزارت محترم کشور است که تسلیم فشارها و جوسازی های کاذب نشود.

🔹ما‌ چه در پاسخ به مشورت های احتمالی و چه در زمانی که راساً احساس ‌مسئولیت می کنیم!!! که اظهار نظر نماییم مجاز نیستیم با طرح افراد فاقد شرایط سطح مدیریت عالی استان و به تَبَع آن سطح استان مهم خودمان را پایین بیاوریم و متوجه باشیم که با “چهره سازی مدیر ساخته نمی شود” و طرح اشخاصی که از شرایط لازم برای مدیریت عالی استان برخوردار نیستند هم بر خلاف “تعهدات اخلاقی” یک کنشگر سیاسی است، هم جفا به استان حساس و پر مسئله ما هست. هرچند که اشخاص مورد نظر عزیز و در جای خود با کفایت باشند.

🔹هرگونه تلاش مستقیم و غیرمستقیم برخی افراد برای مطرح کردن خود برای رسیدن به پست و مقام و یا حفظ مقام و موقعیت با هر توجیهی که صورت بگیرد، مغایر “عزتمندی” است که آموزه های اخلاقی و دینی ما را بدان سفارش کرده اند. و کمترین آسیب جاه طلبی ها و ‌تلاشهای شخصی برای کسب پست و مقام زیر سوال رفتن صداقت و خلوص ما در سیاست ورزی نزد “افکار عمومی” است. به اضافه اینکه کسانی که برای تصدی پستی داوطلب شده و برای رسیدن به آن پست “تمهید مقدمه” می کنند و بالتبع “وامدار” عده ای می شوند، مدیران استواری در حفظ منافع مردم نخواهند بود.

 

 

🔹در صورت ابقای مقام عالی استان باید “طرحی نو” برای همکاری و تعامل متقابل انداخته شود، طرحی مبتنی بر حمایت از دولت جهت عمل به برنامه ها و وعده های انتخاباتی رئیس جمهوری محترم و توسعه استان.

 

#عباس_خورشیدی

رئیس شورای اصلاح طلبان استان آذربایجان غربی

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :