حماسه تجمع اعضا وهوادارن انجمن مدنیت اوجاغی

هولوکاست واقعی درمیانمار در سکوت مجامع بین المللی و استکبارغرب وشرق ...مدعیان حقوق بشر کجایند...

سرویس اجتماعی وسیاسی چیچست نیوز: درپی اعلام تجمع سازمان تبلیغات اسلامی درمحکومیت نسل کشی درمیانما ، اعضا وهوادارن انجمن مدنیت اوجاغی دراین تجمع شرکت کردند.

 

 

 

حماسه تجمع اعضا وهوادارن انجمن مدنیت اوجاغی

 

 

جمعی از هویت طلبان آذربایجان  درتجمع علیه نسل کشی دولت میانمار شرکت کردند

 

دراین تجمع کشتارددمنشانه زنان وکودکان ومردان بیگناه وبی دفاع  مسلمان میانمار بدست بودائیان متوحش ودولت خونخوار میانمار محکوم گردیده وانجمن آذربایجان مدنیت اوجاغی ازجامعه جهانی  وسازمان ملل  خواستار دفاع از حقوق شهروندی مسلمانان میانمارشدند.

 

 

مردم غیور اورمیه  پس ازپایان نمازجمعه باشعارهای مرگ بر استکبار،مرگ براسرائیل ،مرگ بربودائی میانماراعمال ضدانسانی  وقتل عام مسلمانان میانماررا محکوم کرده ودرراستای اعلام موضع صریح ایران نسبت به کشتار دسته جمعی بودائیان با همکاری دولت ضدبشری میانمار خواستار احضارسفیر میانمار و اخطارقطع روابط شدند.

 

هولوکاست حقیقی درمیانمار  درسکوت معناداراستکبار 

 

۲۰هزارمسلمان شیعه وسنی قربان نسل کشی شده اند.

 

هولوکاست واقعی درمیانمار در سکوت مجامع بین المللی و استکبارغرب وشرق …مدعیان حقوق بشر کجایند…

…..Where is the true Holocaust in the silence of the international forums and the West and the East … What are the human rights defenders …

 

 

 

ترکیه قهرمان دموکراسی  بکمک مسلمانان میانمارشتافت

درقتل عام اخیر مسلمانان روهینگیا  ترکیه با رایزنی با شورای امنیت بین الملل  بکمک مسلمانان شتافت.

ایران در واکنش به کشتارجمعی اخیرمسلمانان به ارسال نامه ای به سازمان ملل اکتفا کرده است !

مسلمان میانمار در سال ۲۰۱۲ هدف خشونت‌ های داخلی قرار گرفتند و این خشونت ها هزاران کشته برجای گذاشت

مسلمانان میانمار نیز به ناچار، برای دفاع از خود در برابر کشتار ها و حملات بودائیان و نظامیان حکومت، گروهی موسوم به «ارتش رهایی‌ بخش روهینگیا» (حرکت‌الیقین) تشکیل داده اند.

 

 

تاسفباراینست که میانماردرایران سفارت دارد ولی کشورما درمیانمارسفارت ندارد…

درباره میانمار به‎عنوان یک کشور جنوب‎شرقی آسیا که جمعیت زیادی از مسلمانان را در خود جای داده است اطلاعات بسیار کمی وجود دارد. جمهوری اسلامی ایران که داعیه ‎ام‎القرائی جهان اسلام را دارد، حتی در این کشور سفارتخانه نیز ندارد و به‎صورت آکردیته مسائل میانمار از طریق سفارت ایران در تایلند پیگیری می‎شود. برای آشنایی مختصر با کشور میانمار و بررسی اتفاقات صورت گرفته در دو ماه اخیر که رسانه‎های داخلی و بین‎المللی کمتر به آن پرداخته‌اند.

گزارش منابع مستقل هم حکایت از آن دارد که گروه‎‎های افراطی و قوم‎گرای «ماگ» با پشتیبانی پلیس و ارتش به کشتار و آتش زدن دهکده‎‎ها و مساجد مسلمانان پرداخته‎اند. دولت میانمار نیز که مسئولیت دفاع از حقوق ملت را دارد عملا ازبودائیان افراطی ونسل کشی حمایت میکند!

 

 

مسلمانان میانمار شیعه هستند یا سنی 

کشور استراتژیک میانمارنزیک به ۸۵ درصد مردم برمه بودائی، ۷ درصد مسلمان، ۴ درصد هندو و ۲ درصد مسیحی ‎هستند. ۲ درصد باقی‎مانده را نیز آیین‎‎های بودائی چینی، تائوئیسم، کنفوسیوسیسم و نیاکان‎پرستی تشکیل می‎دهند.

میانمار کشوری که در جنوب شرقی اسیا واقع شده، مذهب اصلی این کشور بودایی است ولی مسلمان زیادی در میانمار زندگی می کنند. در ادامه مسلمانان کشور میانمار شیعه هستند یا سنی را می خوانید

 

میانمار یا برمه کشوری در جنوب شرقی اسیا با جمعیت ۵۵٬۳۹۰٬۰۰۰ و با حکومت نظامی است. مذهب رسمی کشور میانمار بودایی است و مسلمانان در قرن اول قمری وارد این کشور شده اند که شیعه و سنی با هم هستند.

 

شیعیان میانمار تبار هندی یا ایرانی دارند، از جمعیت آنان، آماری دقیقی در دست نیست، سایت اهل بیت جمعیت شیعیان این کشور را در ۲۰۰۸ م، ۴۰.۰۰۰ تن و مرکز تحقیقات pew شمار آنان را در ۲۰۰۹ م، ۲۰۰۰۰ تن تخمین زده‌اند.

 

مرکزیت شیعیان در یانگون و محل تجمع آنان مسجد مغول شیعه (مسجدایرانیان) است. آنان در یانگون و سایر شهرها مساجد و امام باره‌هایی دارند. شیعیان میانمار در برخی آداب و رسوم از شیعیان هند و بودایی‌ها متأثر هستند. علاوه بر شیعیان گروه‌های دیگری مانند چولیامسلم و بودامسلم در میانمار زندگی می‌کنند که به اهل بیت گرایش دارند.

 

نایپیداو پایتخت میانماراست.

 

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :