آیا خانه ملت  درباره اعتبارنامه محمودزاده تجدیدنظرمیکند

درپی مخالفت قاطبه مسئولین و اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان مجلس ایران با رفراندم تجزیه اقلیم کوردستان عراق ، جلال محمودزاده با نظریه ای خلاف جریان گفتمان منطقی درمنطقه شنا میکند؟

سرویس سیاسی چیچست نیوز: درپی مخالفت قاطبه مسئولین و اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان مجلس ایران  با رفراندم تجزیه اقلیم کوردستان عراق ، جلال محمودزاده با نظریه ای خلاف جریان گفتمان منطقی درمنطقه شنا میکند؟

 

 

اندرافاضات محمودزاده نماینده سویوق بولاق (مهاباد)

 

اینکه محمودزاده  ادعاکرده است : رفراندوم حق قانونی اقلیم  کردستان عراق است و تیتر وارونه  سایت  خانه ملت  را که با مجیزگوئیِ  محمودزاده، رفراندم را ازقول وی  التهاب درعراق خوانده ، جرم محسوب شود چندان عجیب نیست   عجیب اینست که   همه پرسی بقیمت التهاب  درایران ومنطقه نیست جرم نیست !  

 

ذهن پریشان  محمودزاده چنان درامور تجزیه کوردستان عراق ( بخوانید استقلال ازنوع تِزِ یک نماینده  ) متمرکزاست که گوئی نماینده اقلیم کوردستان است نه آذربایجان غربی !؟

جلال محمودزاده چنان با رگهای متورم گردنش  از ماده ۱۴۰  قانون اساسی عراق دم میزندکه گوئی انسانیت فقط دردفاع ازاقلیم کوردستان معناشده است ودریغ ازیک واکنش دربرابر تروریستهای کوردی که  به دفعات مرزبانان وطنی که نمایندگی اش را یدک میکشد ، ترورشده اند!

 

جالب اینکه ماده ۱۴۰ درسال ۹۳ اجراشده است و معلوم نیست این نماینده متعصب به قومیتش  چرا به این ماده برای توجیه عقایدش که خوشبختانه سرانجام بروز داد متوسل شده است!

 

دراین میان یا دولت ونظام جمهوری اسلامی  که مخالف اجرای رفراندم منحوس اقلیم کوردستان عراق هستندسخت دراشتباهند ویا محمودزاده به سیم اخرزده است .هرچه هست دسته گل شورا ی نگهبان و امضا کنندگان اعتبارنامه  این نماینده هستندکه پاسخگوی خون شهدای دارلک هستندکه هنوز زخم آن کهنه نشده است !

محمودزاده درپایان ادعاهایش  گفته است : انتظاردارم جمهوری اسلامی ایران با توجه به روابط دیرینه و حسنه با اقلیم کردستان این روابط رابعد از  رفراندوم فارغ از نتیجه آن ارتقاء دهد.   

 

شاید امروز آن عده از سیاسیون بظاهرروشنفکر که  بر حذف فتاح حسینی را بعلت ابطال صندوقهای رای  قبل ازرسیدن به خان اعتبارنامه  مجلس خرده میگرفتنداکنون پاسخ خودرا  دریافته باشند…شاید.

   

 گفتنی است سایت  خانه ملت  این  نوشته مجیزگویانه را ازقول محمودزاده منتشرکرده بود که بلافاصله حذف کرد: (( نماینده مردم مهاباد تلاش برای برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان را با توجه به مخالفت های موجود عاملی برای ایجاد تنش و التهاب در عراق توصیف کرد.))

 ادعاهای تحریک آمیز محمودزاده منتشره  در سایتهای  قوم گرای کوردی  بشرح زیراست : 

« جلال محمود زاده» روز دوشنبه (۲۷شهریورماه)محمودزاده در ادامه به تشریح نظر خود درباره رفراندوم در اقلیم کردستان عراق پرداخت و افزود: رفراندوم حق قانونی اقلیم  کردستان عراق است و همانطور که در اسپانیا منطقه کاتالونیا تلاش می کند  از طریق رفراندوم  کشوری مستقل تشکیل دهد، هر ملتی حق دارد با رای خود سرنوشتش را تعیین کند.

نماینده مهاباد گفت: دولت عراق از سال ۲۰۰۳ به بعد، به وظایف قانونی خود عمل  نکرده و قانون اساسی و ماده ۱۴۰ را به درستی اجرا نکرده است ! و حقوق پرسنل و نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عراق را پرداخت نکرده است و این وضعیت باعث شده اختلافات عمیق شود و اقلیم کردستان عراق به سمت رفراندوم حرکت کند. این یکی از ویژگیهای دموکراسی است که برای حل مشکلات به رای مردم برگردند .

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :