سعادت: هیچ غده سرطانی و چرکینی را در همجواری خود تحمل نمی کنیم

نخستین یادواره زنان شهیده ارومیه با حضور استاندار آذربایجان غربی برگزار شد+تصاویر

سرویس دفاع مقدس چیچست نیوز: در برگزاری نخستین یادواره زنان شهیده ارومیه که با حضور استاندار آذربایجان غربی ومسئولین لشکری ونظامی وانتظامی و متولیان کنگره ۱۲۰۰۰ شهید استاندار به تحولات منطقه واکنش قاطعی ازخودنشان داد. 

 

 

گزیده سخنان استاندار آذربایجان غربی درنخستین یادواره زنان شهیده   :

 

آنهایی که ساز رفراندوم را در اقلیم کردستان کوک کرده اند از صهیونیست ها دنباله روی می کنند

 

 مدعیان ناسپاس امروز همان پناهجویان دیروزند ! /هیچ غده سرطانی و چرکینی را در همسایگی خود نمی‌پذیریم

 

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ۵۸۰ هزار اتباع کرد شمال عراق ضمن نام بردن از آنها به عنوان پناهجویان دیروز و مدعیان امروز گفت هیچ غده سرطانی و چرکینی را در همجواری خود تحمل نمی کنیم.

 

قربانعلی سعادت، استاندار آذربایجان غربی که امروز چهارشنبه ۲۹ شهریور در اولین یادواره زنان شهید در اورمیه سخنرانی میکرد، تصریح کرد:

 

آمریکا و رژیم صهیونیستی هرروز علیه مسلمانان منطقه بالاخص مسلمانان ایران دسیسه چینی می‌کنند و به‌ این‌ ترتیب سعی در براندازی نظام اسلامی در جهان را دارند.

 

وی با یادآوری خاطرات مربوط به پناه دادن به ۵۸۰ هزار نفر از اتباع کرد شمال عراق در دوران جنگ تحمیلی افزود: در  اقلیم کردستان عراق می‌خواهند با برگزاری همه‌پرسی رژیمی دست‌‌نشانده و مشابه رژیم منحوس صهیونیستی را در منطقه تأسیس کنند که نتیجه آن جز آغاز دوباره جنگ و خونریزی در منطقه نخواهد بود.

 

سعادت با ابراز تأسف از ناسپاسی صورت گرفته توسط این پناه‌جویان دیروز و مدعیان امروز خاطرنشان کرد: تشکیل کشوری جدید در منطقه به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نبوده و این دشمنی آشکار با نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

او گفت 

مشروح خبر: 

 

 

نخستین یادواره زنان شهیده ارومیه با حضور استاندار آذربایجان غربی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، مهندس سعادت در اولین یادواره زنان شهیده شهرستان ارومیه که امروز در سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق استان برگزار شد، رسالت زنان و بانوان مسلمان ایرانی را بسیار سنگین و مهم عنوان کرد و گفت: همانطور که پیام آور عاشورا و قیام امام حسین(ع)، حضرت زینب (س) بود امروز نیز زنان و بانوان مسلمان ایرانی با پیروی از همان خط و مسیر، الگو و اسوه و به تعبیر مقام معظم رهبری، معلمان ثانی زنان عالم هستند.

 

وی افزود: در دوران دفاع مقدس نیز شاهد رشادت ها و ایثارگری های بانوان فداکار میهن اسلامی و همچنین استان آذربایجان غربی بودیم؛ بانوان بسیاری در راه صیانت از میهن اسلامی و نظام جمهوری اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل گشته اند که بر ماست راه و مسیر شهدا را بشناسیم و آن را ادامه دهیم.

 

وی گفت: باید ابعاد مختلف و فداکاری های رزمندگان و بانوان در دوران دفاع مقدس بطور دقیق مورد واکاوی و تحقیق قرار گیرد و پیام و فرهنگ و روحیه ایثار و مقاومت به نسل جوان امروزمان منتقل شود.

 

سعادت با بیان تهدیدات و توطئه های مستکبرین علیه نظام جمهوری اسلامی نیز افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و ارائه اندیشه اسلامی و امیدهایی که در دل مستضعفین دنیا شکل گرفت، دشمن استکباری احساس خطر نمود و از همان ابتدای پیروزی انقلاب، به انحاء مختلف تلاش نموده که به این نظام و انقلاب آسیب برساند و آن را از مسیر خود منحرف سازد که با همین مقاومت ها و ایثارگری های زنان و مردان میهن اسلامی و هدایت های داهیانه رهبر معظم انقلاب، تمامی توطئه ها و برنامه های دشمن با شکست مواجه شده است.

 

وی اظهار کرد: آمریکا و رژیم صهیونیسیتی هر روز یک اقدام جدید علیه نظام جمهوری اسلامی انجام می دهند اما دشمن باید بداند که ملت بزرگ ایران اسلامی در برابر زورگویی های استکبار هیچگاه تسلیم نمی شود.

 

استاندار آذربایجان غربی به مساله برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان اشاره و خاطرنشان کرد: آنهایی که ساز رفراندوم را در اقلیم کردستان کوک کرده اند از صهیونیست ها دنباله روی می کنند و جمهوری اسلامی به هیچ عنوان، ایجاد رژیم صهیونسیتی دوم و غده های چرکین سرطانی را در جوار خود تحمل نخواهد کرد.

 

در این مراسم از تعدادی از مادران معظم شهدای والامقام نیز با اهدای لوح و هدایایی تجلیل بعمل آمد.

 

 

 

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :