هشدار آیت اله بطحائی  درباره رفراندم کوردستان عراق

در صورت وقوع این اتفاق وضعیت ایران از زمان جنگ تحمیلی بدتر می‌گردد، تصریح کرد: نه تنها ایران بلکه ترکیه، عراق و سوریه با وقوع این حادثه دچار وضعیت بدتری می‌شوند

 

 

 

▪️تحقق همه پرسی کردستان عراق بدتر از اشغال فلسطین است/فردا به هر قیمتی که شده باید آتش این حادثه را خاموش کنی

 

🔻عضو خبرگان رهبری گفت: باید این اتفاق در نطفه خفه شود و نیروهای ایرانی، ترکیه و عراق آماده باشند تا در صورت درگیری با هزینه کمتر از وقوع آن جلوگیری کنند، می‌بایست فردا به هرقیمتی که شده آتش این حادثه را خاموش کنند.

 

🔻آیت‌الله دکتر بطحائی گلپایگانی ، نماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز در ارتباط با همه پرسی کردستان عراق اظهار داشت: بارزانی زمانی که از دست صدام فرار کرد به کرج ایران پناه آورد و مرهون ملت ایران است بعید می‌دانم این شخص آنقدر بی عقل باشد که میان اقیانوس یک جزیره دستی درست کند و این تنها نقشه صهیونیسم و آمریکا است که بعد از شکست داعش با تمام هزینه‌های مالی، انسانی، سیاسی و غیره به فکر نقشه این نقشه افتادند.

 

🔻وی رفراندوم کردستان عراق را خطرناک‌تر از داعش برشمرد و گفت: در حقیقت باز کردند پای رژیم صهیونیستی، انگلیس و آمریکایی‌ها در منطقه هدف اصلی همه پرسی کردستان عراق است که در صورت تحقق این امر که بدتر از اشغال فلسطین است، باید فاتحه ایران، ترکیه، سوریه و عراق را خواند.

 

🔻نماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: اگر مسئله از طریق گفتمان سیاسی حل نشود و بخواهند مغرضانه این کار را انجام دهند ناگزیر به انجام اقدامات نظامی کشیده می‌شود و آن وقت بارزانی و اقلیت که این اقدام را انجام دادند پیامدهای ناشی از آن را باید بپذیرند.

 

🔻عضو خبرگان رهبری در مورد مخالفت اروپاییان و آمریکا از همه پرسی کردستان عراق بیان کرد: آنان باطنن دنبال همه پرسی هستند اما در ظاهر مخالفت می‌کنند و تنها به این منظور که اگر ناموفق شد اعلام کنند که ما هم مخالفت کرده بودیم و اگر به نتیجه رسید آن را به رسمیت بشناسند.

 

🔻آیت الله بطحائی با اشاره به این‌که در صورت وقوع این اتفاق وضعیت ایران از زمان جنگ تحمیلی بدتر می‌گردد، تصریح کرد: نه تنها ایران بلکه ترکیه، عراق و سوریه با وقوع این حادثه دچار وضعیت بدتری می‌شوند به همین خاطر باید علاج واقعه را قبل از فاجعه انجام داد.

 

🔻وی اضافه کرد: باید این اتفاق در نطفه خفه شود و باید نیروهای ایرانی، ترکیه و عراق آماده باشند تا در صورت درگیری با هزینه کمتر از وقوع آن جلوگیری کنند، می‌بایست فردا به قیمتی که شده باید آتش این حادثه را خاموش کنند.

 

🔻نماینده مردم تهران در خبرگان رهبری اذعان داشت: فردا می‌توان با یک لیوان آب آتش تازه روشن شده را خاموش کرد اما اگر زبانه کشید شاید با یک تانکر آب هم نتوان آن را خاموش کرد و اهمیت موضوع از این جهت است که حیات ایران، عراق، ترکیه و سوریه در خطر است.

 

 

🔻آیت الله بطحائی یکی از اهداف فرعی این اقدام را ایجاد کردستان مستقل از کردستان عراق، ایران، ترکیه و سوریه عنوان کرد و گفت: بحث بارزانی نیست بلکه باز شدن پای اسرائیل، آمریکا و انگلیس در منطقه است و سکوت در قبال آن گناه کبیره است-٢مهر٩۶

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :