بدقدمی استاندارجدید یادسته گل مدیریت دانشگاه علوم پزشکی

انفجار در بیمارستان قوشاچای 6 کشته و مجروح برجا گذاشت!...

سرویس اجتماعی :خوش قدمی استاندارجدید یا  ناکارامدی مدیریت  دانشگاه علوم پزشکی/انفجار در بیمارستان قوشاچای ۶ کشته و مجروح برجا گذاشت

 

 

 

در اثر انفجار کپسول در بیمارستان فاطمه زهرای قوشاچای(میاندواب) یک بیمار جان باخت و ۵ نفر دیگر زخمی شدند

 

 

 

بر اثر انفجار کپسول اکسیژن در بیمارستان فاطمه الزهرا میاندوآب(قوشاچای) یک نفر کشته و ۵ نفر مجروح شدند.

 

این انفجار  از طریق کپسول اکسیژن ساعت ۲ و ۴۰ دقیقه صبح امروز شنبه در بخش آی سی یو بیمارستان فاطمه الزهرا میاندوآب روی داده است.

 

آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در خصوص مجروحین این حادثه گفت: در این حادثه از شش نفر بیمار بستری در بخش، یک نفر که در کنار دستگاه ونتیلاتور بوده فوت کرد و یک نفر دیگر نیز دچار سوختگی ۳۰ درصد شده است و ۴ بیمار دیگر از بخش خارج و وضعیت خوبی دارند،  دو نفر از پرسنل نیز که به بیماران امدادرسانی کردند برای بهبود وضعیت بستری شدند.

 

بهرامی گفت: با توجه به اینکه بخش اطفال این بیمارستان در جنب بخش حادثه دیده آی سی یو قرار دارد برای امنیت بیشتر ۲۶ کودک بیمار بستری شده به بیمارستان عباسی منتقل شدند.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان غربی نیز گفت: در حال حاضر تمامی اقدامات کنترل و تمهدیدات لازم برای تامین امنیت بیمارستان و کادر این بیمارستان انجام شده و ۲۶ کودک بیمار نیز مجدد به بیمارستان فاطمه زهرا میاندوآب بازگردانده شدند.

 

یادگار  رئیس آتش نشانی میاندوآب، علت حادثه را اتصال سیم کشی از ناحیه دستگاه تنفس مصنوعی کنار تخت بیماری که در این حادثه فوت شد اعلام کرد.

 

لازم به ذکر است، فرسوده بودن بیمارستان های آذربایجان، همچنین کمبود امکانات پزشکی و کادر پزشکی متخصص در آذربایجان غربی سالانه سبب جان باختن دهها تن از شهروندان آذربایجانی می شود که تنها اخبار برخی از این موارد در رسانه ها انعکاس می یابد.

 

در اسفنماه٩۵، یک خانم ۲۹ ساله‌ آذربایجانی برای انجام عمل ترمیمی سینه‌ها در «بیمارستان سینای تبریز» بستری شد. این خانم جوان ساعتی پس از آغاز عمل جراحی بدحال شده و درجه حرارت بدنش بالا رفت و با کمال تاسف فوت کرد.

 

در آبانماه سال٩۵، نیز یک کودک ١٨ ماهه آذربایجانی که به دلیل مسمومیت به بیمارستان کودکان تبریز انتقال یافته بود، فوت کرد.

 

همچنین ضعف نظارتی دراکثربخشهای درمانی ،داروخانه ها، بخش خاص مانندسرطانی ها گریبانگیر اصلی مردم آذربایجان غربی است. گفته میشود بیش از ۶۰ درصد بیماران شهرهای  اطراف مرکز استان بعلت فقدان پزشکان ووسایل درمان تخصصی  به مرکز استان مراجعه میکنند.  درسالهای مدیریت آقازاده مراجعین ازشهرستانها  بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است. 

 

هچنین جانبازان تحت پوشش بنیادشهیدنیز از پایین آمدن کیفیت درمان گلایه مندند. 

 

 

 

 

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :