چرا در ژاپن کسی ” مرگ بر آمریکا ” نمیگوید!؟

سرویس سیاسی اجتماعی چیچست نیوز: یادداشتی ازحسین فهمیده

 

 

چرا در ژاپن کسی ” مرگ بر آمریکا ”  نمیگوید  ؟؟؟

 

پاسخ  یکی از مقامات ژاپن  : شعار دادن کار کسانیست که در عمل

نمیتوانند کاری انجام دهند !!!

همین که روی میز رئیس جمهور آمریکا

تلفن پاناسونیک ما نشسته، یعنی اینکه ما پیروز شدیم !

 

قضاوت با فرهیختگان نخبه

 

این پاسخ شایعه نیست حقیقت دارد. درمنشورفرهنگ ملی ژاپن شعارمرگ بر تقبیح شده است. اتفاقا ژاپنیها هم درشعار وهم درعمل توانسته اند بعداز شکست درجنگ جهانی  ژاپُن رابعنوان یک کشور صلح جو اثبات کنند. اما همه ساله مردم اعتراضات وشعارهای صلح جویانه ضداستکباری سرداده اند.

 

ژاپنیها درسفراوباما این شعارها را که حاکی ازشعور است دادند:

 

از شر تمام تسلیحات هسته‌ای سریعاً خلاص شوید/ تمام پایگاه‌های آمریکایی در اوکیناوا را تخلیه کنید.

 

برخی شعارزده ها دراینباره گفته اند تحریم وحمله امریکا علیه انقلاب کشورایران را عقب نگه داشته

برخی واقع بینها هم درپاسخ به شعارزدگان میگویند:امریکا جلو قانونگذاری درمملکت را که نگرفته است، جلو مدیریت کارامدرا هم نگرفته است، جلو رشدوشکوفائی علمی را هم نگرفته است چراکه اگر اینگونه بود چرا توانستیم به آخرین دانش فنی کاربرد هسته ای دست یابیم و امریکا با همه زورگوئیهایش نتوانست فناوری هسته ای را بایکوت کند چه برسد به ساخت اتومبیل،یخچال وسایرابزارتکنولوژی نرم افزاری وسخت افزاری / امروزهم که همه دانشمندان عرصه علوم اقتصادی واجتماعی اعتراف میکنند اشکالات اساسی عدم توسعه همه جانبه  از مدیریت ناکارامددولتهاست. . . حقیقت را وارونه جلوه ندهیم ژاپنی ها طبق معاهده جنگ جهانی بعنوان متحدآلمان نازی هنوزهم غرامت میدهنداما آنها راه مبارزه را بهترازهرکشو ری شکست خورده بلدند.

پس : قضاوت با فرهیختگان نخبه

یادداشتی از حسین فهمیده

 

 

حاشیه وتوضیحات: 

 

هفتاد و دومین سالگرد بمباران اتمی هیروشیما امروز یکشنبه در ژاپن برگزار شد. ژاپن تنها کشوری است که تا کنون مورد حمله اتمی قرار گرفته است. بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی در سال ۱۹۴۵ دو عملیات اتمی بودند که در زمان جنگ جهانی دوم به دستور هری ترومن، رئیس جمهوری وقت آمریکا، علیه امپراطوری ژاپن انجام گرفتند. در این دو عملیات، دو بمب اتمی به فاصله ۳ روز بر روی شهرهای هیروشیما و ناگازاکی انداخته شد که باعث ویرانی و کشتار گسترده شهروندان این دو شهر شد. حدود ۲۲۰٬۰۰۰ نفر در اثر این دو بمباران اتمی جان باختند که بیشتر آنها را شهروندان غیرنظامی تشکیل می‌دادند.

 

 

طبق اعلام ژاپن، تا پایان سال ۱۹۴۵ میلادی حدود ۱۴۰ هزار نفر در اثر حمله اتمی امریکا به هیروشیما که ۶ آگوست همان سال (۱۵ مرداد ۱۳۲۴) روی داد جان خود را از دست دادند. عده زیادی نیز تا چندین سال پس از وقوع این بمباران در اثر بیماری‌ها یا جراحات حاصل از پرتوهای رادیواکتیو آن جان باختند.

 

 

امریکا در تاریخ ۹ آگوست ۱۹۴۵ (۱۸ مرداد ۱۳۲۴) ناگازاکی را نیز بمباران اتمی کرد. حدود ۷۴ هزار نفر تا پایان همان سال در اثر این بمباران جان باختند. بمباران اتمی ژاپن در مراحل پایانی جنگ جهانی دوم روی داد و ژاپن ۶ روز بعد از آن تسلیم شد.

 

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :