فراخوان عباس لسانی ازفعالان مدنی سرشناس دراردبیل برگزارشد.

هیچکدام از منتقدین ومخالفین دراین نشست حضورنیافتند.... جلسه بدون هرگونه حاشیه پایان یافت ...

سرویس اجتماعی ومدنی چیچست نیوز، گزارش ارسالی از کاربران :  نشست فعالین  مدنی آذربایجان دراردبیل و پاسخگویی آقای عباس لسانی به سوالات مطرح شده از سوی حضار

 

 

 

هیچکدام از منتقدین دراین نشست حضورنیافتند.

 

 

نشستی که طبق فراخوان قبلی با هدف ایجاد دیالوگ و مناظره با  منتقدین و مخالفین جهت تنویر افکار عمومی و روشنگری خط مشی مبارزاتی  مدنی آذربایجان ترتیب داده شده بود به دلیل عدم حضور مخاطبین اصلی فراخوان، تبدیل به جلسه پرسش و پاسخ در مقابل مسائل و سوالات مطروحه در فضای مجازی و همچنین سوالات حضار با آقای عباس لسانی شد.

 با توجه به اعلام قبلی (۹۶/۸/۲۶) مراجعت نامه ی آقای عباس  لسانی مبارز ملی-مدنی آذربایجان ساکن شهرستان اردبیل، جلسه در زمان مقرر شروع و النهایه با پاسخ گویی به تمامی سوالات مطرح شده از سوی فعالین حاضر حدود ۵ ساعت به طول انجامید.

 

جلسه  ابتدا جناب عباس لسانی میزبان جلسه ضمن  خوشامدگویی  اظهار داشت : علی رغم عدم حضور برخی مدعیان و منتقدین ، بنده برای مناظره وگفتگو در هر زمان و مکان  حول محور مسائل حرکت مدنی، در حضور فعالین مدنی  آمادگی خودرا مجددا اعلام مینمایم .

در ادامه با حضور جمعی از فعالین شهرستان های مختلف با طرح سوالاتی چند،  منجمله مفهوم واژه انحصار گری و سوء استفاده برخی افراد برای کسب وجاهت کاذب در حرکت ملی و طرح اینگونه مسائل بی اساس ، معایب ومحاسن رسانه های تصویری ، انتقادات صحیح در راستای اصلاح ، لزوم تعیین استراتژی انتخاباتی در آذربایجان غربی خصوصا در اورمو و شهرستان سولدوز، دیدگاه ایشان نسبت به زندانیان سیاسی  و مدنی آذربایجان ، تبیین خط مشی مدنی و دوری از افراطی گری ، مسئله کوردها و برخی تحرکات تالش ها و…. از سوی حضار، اقدام به ارائه دیدگاه های روشنگرانه خویش نمودند.

 

همچنین در بینابین جلسه یاد شده جناب آقای اکبر آزاد از فعالین  مدنی ساکن شهرستان تهران به علت عدم حضورشان به دلیل پاره ای از مشکلات شخصی، از طریق تماس تلفنی دیدگاههای خویش را در مورد سنگ اندازی های اخیر برخی اشخاص علیه حرکت مدنی آذربایجان و محکومیت تخریبات صورت گرفته بر علیه روشهای مبارزه ی مدنی و فعالین باسابقه این حرکت، به تمامی حضار روشن نموده و ضمن اشاره به منشا این گونه تهاجمات، هدف آنرا نه عباس لسانی یا حسن دمیرچی و… که نابودی کلیت حرکت ملی مدنی اعلام نمودند.

 

لازم به ذکر است علیرغم تأکید  آقای لسانی در متن مراجعت نامه های مربوطه برای حضور مخاطبین در جهت گفتگو در مورد ادعاهای بی اساسشان در رابطه با اشخاص و حرکت ملی در مقابل دوربین، هیچکدام از افراد مورد نظر در آن نشست حضور نیافتند.

ویدئوی جلسه دراختیارچیچست نیوز قرارگرفته است که بزودی منتشر خواهدشد. بگفته برخی از شرکت کنندگان حضور مامورین امنیتی ،درمحل مشهودبود اما جلسه بدون حاشیه پایان یافت.

 

 

 

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :