شهریاری:تالارمرکزی اورمیه درهفته دولت افتتاح میشود

استاندارشهریاری دربازدید از پروژه احداث تالارمرکزی اورمیه برتسریع درپایان این پروژه تاکیدکرد.

سرویس اجتماعی : استاندارشهریاری دربازدید از پروژه احداث تالارمرکزی اورمیه برتسریع درپایان این پروژه تاکیدکرد. 

 

 

به گزارش چیچست نیوز : استاندار آذربایجان غربی نیز در این بازدید با اشاره به اینکه مشکلات مالی این طرح پیگیری و رفع می شود گفت: احداث این تالار به عنوان یک فضای فرهنگی، نقش بی بدیلی در ارتقای فرهنگ استان ایفا کرده و شاخصه فرهنگی عقب مانده آذربایجان غربی را جبران می کند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز با اشاره به اینکه تالار مرکزی ارومیه جزو هشت تالار بزرگ کشور است، بیان کرد: این تالار در ۱۲ هزار مترمربع زمین و در ۱۸ هزار مترمربع زیربنا در سال ۱۳۸۶ کلنگ زنی شد و در زمان حاضر ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

وی با بیان اینکه تاخیر در روند احداث این تالار به علت حجم بالای فعالیت های احداثی تالار منطقی است، افزود: عملیات شده است.اجرایی این طرح از سال ۱۳۹۰ به صورت جدی شروع شده و به دلیل وضعیت دولت ها و مشکل نقدینگی با تاخیر مواجه  شد.

نمای تالارمرکزی

 

گفتنی است :این تالار جزو هشت تالار بزرگ کشوری است که بگفته حجت الاسلام کریمی  این طرح در ۱۲هزار مترمربع زمین با ۱۸هزار مترمربع زیربنا در سال ۸۶ کلنگ زنی شده ودرسال ۹۰ احداث آن آغاز است.

 

همچنین تالار مرکزی ارومیه دارای ۲ سالن برای نمایش و موسیقی، بخش پلاتو و سالن بلک باکس، نگارخانه، پارگینگ و بخش های مختلف است؛ سالن موسیقی با۴۳۰ نفر ظرفیت و بزرگترین سالن آن نیز با ظرفیت یکهزار و ۲۰۰ نفر در حال احداث است.

 

 

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :